رکود حاکم بر پروژه مجتمع های پزشکان و مسکونی سقز/ ضرورت رسیدگی به کم کاری سرمایه گذار

رکود حاکم بر پروژه مجتمع های پزشکان و مسکونی سقز/ ضرورت رسیدگی به کم کاری سرمایه گذار

ساخت مجتمع های “تخصصی و فوق تخصصی پزشکان” و “برج مسکونی” با مشارکت فاروق عباس حسین سرمایه گذار اقلیم کردستان عراق در سال ۹۴ دستور کار شهرداری و شورای شهر سقز قرار گرفت

براساس این مفاد قرارداد؛ قرار شد که مجتمع های “تخصصی و فوق تخصصی پزشکان” و “مسکونی” در زمین متعلق به شهرداری در روبروی این نهاد بصورت مشارکتی ساخته شود

یکی از این ۲مجتمع، ساختمان پزشکان در ۹ طبقه شامل: ۷ طبقه درمانی،۱ طبقه تجاری و یک طبقه پارکینگ بوده و ساختمان مسکونی نیز شامل: ۱۰ طبقه (۸ طبقه مسکونی، ۱ طبقه تجاری و پارکینگ) می باشد.

این پروژه به عنوان یکی از دستاوردهای مهم استان و سقز در جذب سرمایه گذار خارجی قلمداد، که در صورت تحقق می توانست ضمن جذب سرمایه، زمینه را برای اشتغالزایی، جذب پزشکان و نیروهای متخصص حوزه درمان، کمک به توریست درمانی، کاهش ترافیک در میادین هلو و آزادی و.. را فراهم کند.

قرارداد اولیه در زمستان ۹۴ بسته شد و در سال های ۹۵ و ۹۶ قسمت خاکبرداری و پی ریزی آن انجام شد، ولی عملیات با کندی پیش می رود و علیرغم پیگیری های متعدد شهرداری و شورای شهر گذشته و حال، از حضور سرمایه گذار و جدیت در کار خبر خاصی نیست و عملاً رکود خاصی بر پروژه حاکم شده و با در بسته پروژه مواجه هستیم.

تاکید شهردار جدید سقز بر تعیین تکلیف مجتمع های پزشکی و مسکونی

چیا صالحی بابامیری شهردار سقز در مورد وضعیت ساخت مجتمع های پزشکان و مسکونی روبروی شهرداری و علت رکود حاکم بر پروژه گفت: این پروژه حدود ۲ سال پیش به صورت مشارکتی به یکی از سرمایه گذارهای خارجی واگذار شده بود که اقداماتی ابتدایی انجام داده، اما پیشرفت پروزه قابل قبول نبوده و در حال حاضر پروژه عملاً تعطیل شده است.

وی افزود: در حال پیگیری اداری و قانونی برای تعیین تکلیف پروزه هستیم، بطوریکه حقوق شهرداری و بیت المال حفظ شود.

گفتنی است پروژه دیگر این سرمایه گذار در بانه به نام “پروژه گردشگری آربابا لند” هم در رکود بسر می برد و تلاش برای پیدا نمودن سرمایه گذار و مصاحبه با آنان به نتیجه نرسید.

فردین مصطفایی – روزنامه نگار

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی