خساراتی از زمین‌لرزه اخیر در کردستان گزارش نشده است

مدیر کل مدیریت بحران استانداری کردستان: خساراتی از زمین‌لرزه اخیر در کردستان گزارش نشده است/ نکات ایمنی زلزله به مردم آموزش داده شود

آرتیکاس اقبال در گفتگو با پایگاه خبری اطلاع‌رسانی استانداری کردستان گفت: پس از زمین‌لرزه ساعتی پیش در استان کرمانشاه و به دستور استاندار محترم، این اداره کل و دیگر سازمان‌های امدادرسانی در آمادگی کامل به سر برده و تیم‌هایی نیز به نقاط مختلف استان جهت بررسی میزان خسارات وارده اعزام شده است.

وی افزود: مدیریت بحران و تمامی دستگاه‌های خدمت‌رسانی و امدادرسانی علاوه بر امداد در هر گونه خسارت احتمالی در کردستان آماده یاری به هموطنان عزیز و آسیب‌دیده در کرمانشاه هستند.

وی گفت: تا این ساعت گزارشی از خسارات احتمالی در مناطق استان دریافت نشده و به محض مشاهدات و اخذ گزارش‌های نیروهای اعزامی، نتیجه آن به اطلاع خواهد رسید.

اقبال افزود: طبق تجربه زمین‌لرزه سال گذشته کرمانشاه می‌توان گفت خوشبختانه آسیب چندانی در استان کردستان مشاهده نمی‌شود و خسارت اصلی متاسفانه همچنان در منطقه غرب استان کرمانشاه است.

وی گفت: پس از زمین لرزه ۵/۹ ریشتری اخیر تعداد زیادی پس‌لرزه به وقوع پیوسته که نشان می‌دهد به تدریج انرژی زمین‌لرزه اصلی و اولیه تخلیه شده و جای نگرانی نخواهد بود. اما فعلاً نگرانی و دغدغه ما کمک به آسیب‌‌دیدگان زمین‌لرزه اصلی است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری کردستان افزود: توصیه اکید و همیشگی ما این است که تجربه زمین‌‌لرزه‌های اخیر نشان داد که ما در منطقه‌ای زلزله‌خیز و گسل‌های متعددی هستیم و باید شرایط زندگی و ایمنی خود را با آن تطبیق دهیم. بنابر این غیر از رعایت استانداردها در ساخت و ساز، آموختن رعایت نکات ایمنی هنگام زلزله و پس از آن برای تمام افراد ضروری است و رسانه‌ها و گروه‌های مردم‌نهاد نیز در آموزش این نکات مردم را یاری کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی