رونمایی از خودرو های ورزشی H1 وباگی دست ساز توسط برادران گیلاسی در هفته تربیت بدنی

به گزارش ده نگی شار :
خاکی با تبریک هفته ورزش به ورزش کاران و خیر مقدم به حضار رشته ماشین سواری و آفرود سقز را دارای سابقه درخشان و یکی از قطب های اصلی این رشته بر شمرد و افزود بیشتر قهرمانان سطح کشوری از ورزش کاران سقزی هستن که هر سال این افتخارات تکرار می شود .
وی با تشکر از برادران گیلاسی در خصوص ساخت این خودروها اعلام کرد مجوز استانی جهت تولید خودروها اخذ شده و  آقای رضا گیلاسی و دو نفر دیگر در کشور این افتخار را کسب کرده اند که در تولید خودروهای دو دیفرانسیل فعالیت داشته باشند .
وی با اشاره به پتانسیل سقز و استان کردستان در خصوص علاقه مندی به این رشته افزود هیئت ماشین سواری سقز در همه شرایط خصوصا بحرانهای طبیعی و شرایط اضطراری کمک حال مردم و مسئولین بوده اند .
در ادامه این مراسم رضا گیلاسی در سخنانی  با اشاره به سوالاتی در خصوص نامگذاری هامر برای این غول افزود :
هامر تنها خودرو نظامی که نماد قدرت ارتش آمریکاست و ما با ساخت این ماشین ثابت کردیم در شهرستان سقز با نبود فضای مناسب و ابزارهای آنچنانی و در فضایی به وسعت ۵۰ متر توانسته ایم مشابه و نمونه ایی از دست آوردهای آخر تکنولوژی خودرو ۲ دویفرانسل  با قدرت موتور ۵۷۰۰ سی سی و گیربکس اتوماتیک را تولید نماییم .
گیلاسی اظهار داشت : هدف از ساخت این خودرو ایجاد کار آفرینی برای مهندسین سقزی که شان و منزلت جایگاه شغلیشان به نسبت توانمدیشان نبوده است را دانست و نیز نشان دادن قدرت و توانایی شرکت دانش پویان که وابسته به دانشگاه کردستان است را باز گو نمود .
گیلاسی با اشاره به نبود پیست اتومبیل رانی و فضای انحصاری برای جوانان و علاقه مندان به این رشته ورزشی از مسیولین خواستار رفع این مشکل شد .

پرویز گیلاسی نیز :
ضمن خیرم مقدمی گرم به حضار و جامعه ورزشی علی الخصوص هییت اتومبیلرانی و موتورسواری سقز این چنین گفت :
بعد از چندین سال حضور در مسابقات و کسب رتبه های برتر و با گذشت  یک سال و نیم مطالعات  و تحقیقات خود به این نتیجه رسیدم که ماشین استاندارد مسابقات در ایران وجود ندارد و اگر هم وجود داشت در سطح خیلی پایین و مبتدی بود منتهی با نگاهی به ماشین های خارجی و سیستم تکمیل آنها در ایران همچنین امکاناتی در دسترس ما نبود تا جایی که خواهان خریداری نقشه های این خودروها با مبلغ ۵ هزار دلار بودیم ، با وجود این مبلغ بالا امکان ارسال به ایران را نداشتند .
تصمیم بر آن شد تا کار طراحی و ساخت این ماشین بر عهده خودمان بیفتد .
این اثر را به جامعه ی ورزشی تقدیم می نماییم .
در پایان از آقای ماجد امامی مسیول هیت اتومبیل رانی و موتور سواری سقز تقدیر فراوان نمود .
در پایان مراسم با رو نمایی از دو خودروی  ساخته شده برادران گیلاسی این مراسم خاتمه یافت

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی