تامین معیشت مرزنشینان دغدغه همه مسئولان استانی است

 

▫️معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان تامین آبرومندانه معیشت مرزنشینان را یکی از مهمترین دغدغه‌های مسئولان استان دانست.

حسین فیروزی در نشست نمایندگان کسبه، بازاریان، تجار و معتمدین شهرستان‌های مرزی استان با بیان اینکه مشکلات بازارچه های مرزی و معیشت ساکنان این مناطق در چهار ماه گذشته بصورت مستمر پیگیری شده است افزود: مسئله تامین معیشت مرزنشینان همواره دغدغه استاندار کردستان بوده و بارها در تهران در جهت حل و بهبود این موضوع با مقامات گفتگو کرده است.

وی به مجموعه کارهای انجام شده و در دست اقدام برای توسعه استان اشاره کرد و اظهار داشت: پیگیری منطقه آزاد تجاری صنعتی بانه مریوان، جدیت در احداث منطقه ویژه اقتصادی بانه، تسریع در بهبود راه‌های استان، تلاش برای افزایش تخصیص سهم آب استان و بخش کشاورزی از جمله این کارها بوده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون ایجاد اشتغال از دغدغه‌های مهم کشور و استان به شمار می رود از همه سرمایه گذاران استان خواست در منطقه ویژه اقتصادی بانه که تخفیف های مناسبی را شامل می شود سرمایه گذاری و به فکر تولید باشند.

فیروزی به تلاش های گسترده استاندار کردستان برای تغییر ات اساسی در موضوع مبادلات مرزی اشاره کرد و افزود: لازمه‌ی به ثمر نشستن این کار همکاری و همراهی، اصناف، بازاریان و تجار است و بازاریان نباید با اقدامات شتابزده کسی را در مقابل خود قرار دهند.

معاون اقتصادی استاندار کردستان اعمال تخفیف‌های بیشتر گمرکی، افزایش میزان شارژ کارت‌های الکترونیکی پیله‌وران و حذف محدودیت واردات برندهای خاص را از جمله موارد در دست پیگیری خواند و گفت: از همه فعالان اقتصادی و بازاریان میخواهیم تا وضعیت بازار به حالت عادی بازگردد، چرا که وجود خبرهای منفی می تواند همه تلاش ها را عقیم کند.

وی در پایان رونق شهرهای مرزی و پویایی بازار در آن مناطق را عامل جذب توریسم و افزایش درآمد مردم ارزیابی کرد و گفت: اوضاع باید به نحوی سامان یابد که کالاهای وارداتی در مغازه ها توزیع و از حمل کلی و فراوان آن بصورت یکجا جلوگیری شود که حتما توجه به این موضوع می تواند در تغییر نگاه مسئولان تاثیر مثبت داشته باشد.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی