یادداشت مسئول کمیسیون فرهنگی شورای شهر سقز درخصوص تقسیط شدن بدهی شهرداری به تامین اجتماعی

با تقسیط شدن بدهی شهرداری به تامین اجتماعی دو زمین مرغوب سقز باز پس گرفته شد .
از همان ابتدای کار شورای پنجم و پس از انتخاب شهردار ،معضلات ومشکلات پیش رو شهرداری به یکی از مهم ترین دل مشغولی های شورا تبدیل شد و ساعتها برای حل معضلات و مشکلات که قاطبه آن مسائل مالی و بدهی های گذشته از قبیل اوراق مشارکت ۷۴ میلیاردی و بیمه تامین اجتماعی ۱۲ میلیاردی بوده وقت گذاشته شد که امید داشتیم بتوانیم چاره ای برای آن بیندیشیم.

شورای دوره پنجم بصورت جدی ، پیگیری بدهی ها را واکاوی کرده و اهم ومهم را مشخص نمود و بعد از بدهکاری های میلیاردی ، پرداخت حقوق و مزایای کارکنان شریف ، خدوم و زحمتکش شهرداری از اولویت های اصلی بوده و خواهد بود.
گاه گداری که در مراجعات پرسنل محترم شهرداری با مواردی برخورد می کردیم که فلان نیروی تنظیف و فضای سبز و… یکی از اعضای خانواده اش مریض است و متاسفانه دفترچه بیمه آنها فاقد اعتبار است بجز شرمندگی و تاسف ، کاری از دستمان برنمی آمد و تالمات خاطر بسیاری را برای اعضای شورا و شهردار در پی داشت.
بدلیل بدهی ، دو زمین مرغوب شهر سقز به مزایده گذاشته شد تا از آن طریق بدهی ها تسویه شود و لازم به عرض است شورای دوره پنجم مخالف صد در صد خام فروشی زمین ها می باشد و در حد امکان و توان در برابر خام فروشی زمین ها ایستادگی خواهد نمود.
اکنون به حول و قوه الهی با پیگیری های مجدانه شهردار منتخب شورای شهر ، دکتر چیا صالحی بابامیری و همراهی و همدلی و تلاشهای وصف ناپذیر نماینده مردم شریف سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی آقای مهندس محسن بیگلری در مرحله اول زمین های مرغوب و دارای نوستالژی برای مردم سقز از قبیل زمین سالن شهرداری سابق واقع در بلوار انقلاب از مزایده اداره محترم تامین اجتماعی آزاد شده و اکنون شهرداری و شورای شهر می توانند با عنایت به باز پس گیری زمین ها تصمیمی منطقی ،جامع الشرایط و به صرفه و صلاح شهرداری و مردم شریف را اتخاذ نماید .
امید دارم با رایزنی های حضوری انجام شده در چندین نوبت با بانک شهر بابت بدهی اوراق مشارکت این مهم نیز با پیگیری شهردار ودلسوزی های همیشگی نماینده محترم مجلس ، فرماندار محترم و مسئولان ذی ربط به انجام برسد و شهرداری تنفسی داشته باشد تا بتواند با فراغت به وظیفه های محوله بپردازد.
در پایان از تمام کسانیکه به هر نحو یاریگر حل معضل بدهی تامین اجتماعی بوده اند تشکر می نمایم و از اعضای شورای اسلامی ، ریاست محترم شورای اسلامی شهر ، دکتر بابامیری و مهندس بیگلری نهایت سپاس و امتنان را دارم .

امیر زارع زاده
مسئول کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر سقز

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی