تبعیض در دانشگاه پیام نور سقز / وقتی قانون برای همه یکسان نیست

تبعیض در دانشگاه پیام نور سقز / وقتی قانون برای همه یکسان نیست

هرگاه قانونی از نهادی بالادستی ابلاغ می‌شود همه دستگاههای زیر دستی موظف به اجرای کامل آن هستند خواه این قانون از دیدگاه اندکی مغایر آنچه باشد که تاکنون بوده است.
اجرای قانون و بخشنامه و ممنوعیت ها کلی است و این کلیات شامل بند و تبصره نمی‌شود اما گویا در شهرستان سقز مراکزی وجود دارد که بخشنامه هایشان شامل بند و تبصره می‌شود

به گزارش ده نگی شار:

جریان از این قرار است که با ابلاغ بخشنامه ای در سال ۹۵ به کلیه دانشگاه های سراسر کشور تدریس بازنشسته ها به جز اعضای هیئت علمی در دانشگاهها ممنوع اعلام شد همزمان با سراسر کشور دانشگاه پیام نور سقز در همان سال و با استناد به این بخشنامه رسماً به فعالیت ۴ استاد باسابقه سقزی پایان داد.

اما گویا تاریخ انقضای این قانون در سقز به سر آمده بگونه ای که با آغاز ترم پاییز سال جاری فردی بازنشسته تدریس خود را با اخذ ۴ درس در دانشگاه پیام نور سقز آغاز نموده است.

طی پیگیری های صورت گرفته توسط خبرنگار ده نگی شار و گفتگو با فردی مطلع در این خصوص این منبع ضمن تایید موضوع عنوان کرد با وجود بخشنامه ممنوعیت به کارگیری اساتید بازنشسته در سطح دانشگاه ها جهت تدریس اما طی هماهنگی‌های صورت گرفته با رئیس دانشگاه پیام نور استان ، به صورت شفاهی با تدریس آقای (ح-ا) موافقت و نامبرده فعالیت خود را از چند روز گذشته آغاز نموده است.

حال سوال اینجاست با توجه به غیر قانونی بودن تدریس بازنشستگان در دانشگاه ها، دانشگاه پیام نور سقز چگونه بدون توجه به قانون و فقط با اخذ دستور شفاهی رئیس دانشگاه پیام نور استان اقدام به جذب آقای (ح-ا) کرده و اعتبار خود را در این راه صرف نموده است.

و سوالی که احمدی رئیس دانشگاه پیام نور استان باید صراحتاً به آن پاسخ دهد این است که چگونه و بر اساس کدام قانون مجوز غیر قانونی تدریس این فرد را صادر نموده است در حالی که هستند افرادی با دانش روز و مدارک تحصیلی فوق لیسانس و دکترا و تنها به دلیل نداشتن سفارش و لابی گری افراد پر نفوذ در لیست بلندبالای بیکاران تحصیل کرده سقز هستند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی