ساخت پل آدینان سقز در حال اتمام است

فرماندار شهرستان سقز گفت:ساخت پل دوم و استراتژیک آدینان در حال اتمام است برای احداث این پل اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

به گزارش ده نگی شار به نقل از فارس ، علی‌اکبر ورمقانی پیش از ظهر امروز در روند بازدید از پل آدینان سقز اظهار داشت: برای ساخت این پل ۵۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود.

وی ادامه داد: پل آدینان نقش بسیار حیاتی در مسیر اصلی سقز– سنندج و به عبارتی مسیر اصلی شمال‌غرب به جنوب کشور دارد و با بهره‌برداری از آن شاهد کاهش ترافیک در این محدوده و رفع خطر واژگونی خودروها از روی آن خواهیم بود.

فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: این پل نقش اساسی در مسیر شمال‌غرب به جنوب کشور دارد و اگر حادثه‌ای بر روی آن اتفاق بیافتد، این مسیر اصلی بسته خواهد شد.

وی اظهارداشت: در ۳۱ مردادماه جاری یک‌دستگاه تانکر حامل گاز مایع از روی این پل به پائین سقوط کرد و با توجه به اینکه احتمال انفجار این تانکر وجود داشت، حدود ۷ ساعت این مسیر اصلی بسته شد و شاهد ترافیک بسیار سنگین خودروها در هر دو طرف پل بودیم.

ورمقانی گفت: عملیات اجرایی این پل به مرحله تیرگذاری رسیده است و پیش‌بینی می‌شود تا آذرماه امسال این پل به زیر بار ترافیکی برود.

وی اظهارکرد:این پل ۳۰ متر طول و دارای سه دهنه است و سازه آن بتنی فلزی بوده و استحکام  و استاندارد لازم را داراست.

فرماندار شهرستان سقز در باره ادامه بزرگراه کرمانشاه – میاندوآب، در حوزه سقز – بوکان نیز گفت: کلنگ احداث این مسیر در سفر وزیر راه و شهرسازی در یک‌ماه گذشته به سقز به زمین زده‌ شد و پیمانکار در چند نقطه هم‌اکنون در حال کار است

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی