رئیس ستاد روحانی در کردستان به علت حمایت از روحانی عذر خواهی کرد

«جلال جلالی زاده» رئیس ستاد روحانی در استان کردستان در پیامی که در کانال تلگرامی خود منتشر کرده ، از حمایت خود از روحانی ابراز پشیمانی کرده و از مردم عذرخواهی کرده است.
متن کامل یادداشت جلالی زاده که در سایتهای خبری استان کردستان باز نشر شده بدین شرح است:
اعتذار و استغفار :
خداوند بز رگ درگاه توبه را بر روی بندگانش گشوده است ،تا هیچ کس نسبت به رحمت وبخشش او نا امید نشود واز سوی دیگر شهامت وشجاعت اخلاقی به انسان ها ببخشد تا از بیان اشتباه وناتوانی خود در انجام وظیفه ویا عمل احساس ضعف ننمایند.
اظهار استغفار واعتذار بویژه در مسائل سیاسی ،نیازمند صداقت واخلاص ویک رویی بامردمی است که خدمت به آنان مقصود ومنظور فعال سیاسی است.از اوان جوانی تا امروز که به سبب پرورش در یک محیط وخانواده سیاسی ،علاقه مند به فعالیت های سیاسی وتغییر در راستای بهبود شرایط زندگی مردم بوده ام ،به لطف خداوند مصالح شخصی تاثیری در اقدامات تلاش های اینجانب نداشته است .بویژه پس از آغاز جنبش اصلاحات که شوروشوق زایدالوصفی در فعالان مدنی وسیاسی بر ای تحقق مطالبات مردم واجرای قانون و عدالت اجتماعی پدید آمده بود ،چه در حوزه فرهنگ و مطبوعات وچه در حوزه سیاست ،همه همت خودرا وقف برخورداری مردم وشهروندان از حقوق انسانی وطبیعی آنان نموده صادقانه در پی کاهش فاصله ها چه دربین مردم ویا دولت مردان بوده ام.
اما متاسفانه ناموزونی آرای مردم با تحقق مطالبات ونتیجه معکوس آرا که به نفع کسانی تمام شده که زحمتی متحمل نشده ویا در کسب آرا نقشی نداشته اند.
از سال ۷۶ کوردها واهل سنت وکلا اقوام و مذاهب با مشارکت گسترده ی خود در انتخابات ،هم تنور آن را گرم کرده وهم به نظام مشروعیت مقبولیت بخشیده ند ،که مسئولان عالیرتبه آن را به رخ جهانیان کشیده‌اند پس از انتخاب ،رای دهندگان به فراموشی سپرده شده اند وتا انتخابات بعدی کسی آنان را به حساب نیاورده است،دراین گیرودار دودسته متضرر شده اند ،کسانی که تریبون، بلندگو ومبلغ کاندیداها شده مردم را به پای صندوق های رای کشانده اند ودسته دوم ،توده های محروم وزحمتکشند که همیشه در صف مقدم انتخابات بوده بهره ای از آن را نبرده اند.
شاید این مغبونیت سیاسی بیشتر ناظر به وضعیتی است که برجامعه تحمیل شده وانسان را دربین دوگزینه قرار می دهد که شخص مجبور به گزینش یکی از آنان می شود .
اما در کشورهای دموکراتیک که رای ارزشمند ومنتج به نتیجه عمومی است واحزاب پاسخگوی رای مردمند ،زحمت و تلاش هیچ فردی به هدر نمی رود وهرکس در میدان رقابت با عشق و علاقه وارد کارزار انتخاباتی می شود،اما متاسفانه در کشور ما ،اهل سنت به دعوت شخصیت های مانند مولانا عبدالحمید واینجانب به کاندیداها رای می دهند ،اما متاسفانه این رای چشمگیر که وزنه ای بسیار سنگین در چرخاندن کفه به نفع کاندیداها ست نه تنها معادل وزنه ی یک حزب ده نفری محسوب نمی شود ،بلکه حتی کاندیدای پیروز به خود اجازه دعوت برای مراسم تحلیف وحتی ملاقاتی نمی دهد .لذا با توجه به چنین وضعیت ودرسی که آقای روحانی با تکبر وغرور خود به گردآورندگان رای داد وموجب تذکر و عبرتی برای همگان شد ،لازم است که ازاین به بعد نه فردی مثل اینجانب ونه شخصی مانند مولانا عبدالحمید که فردی اخلاقمدار و پرهیزکار است وهمه ی توانش را برای رفع تبعیض به کار می گیرد ،به این حدیث پیامبر (ص) توجه بکنیم که فرمود :وای بحال کسی که دین خودرا بخاطر دنیای دیگران می فروشد.
رفتار کاندیداهای پیروز با اهل سنت مانند کسی است که بخواهد با دادن وعده ،بچه ای را فریب دهد وچیز ی را ازاو بگیرد ،من احساس می کنم که مسئولان نظام ،خودرا نسبت به اهل سنت در حد ولی دانسته آنان را در حد کودک غیر ممیز می دانند وبا چهار تا شعار وبازی با الفاظ آنان را فریب می دهند،وگرنه چه توجیهی دارد که پس از چهل سال از پیروزی انقلاب واین همه جمعیت که یک چهارم کشور تشکیل می دهند.بر ای انتصاب یک فرماندار یا استاندار این همه متوسل به چاپلوسی وتملق شد وسوگند جلاله خورد که ما ضد انقلاب نیستیم ودر خط شما هستیم.
من از اینکه در انتخابات مجلس از آقای سالار مرادی ودر انتخابات ریاست جمهوری از آقای روحانی ( که البته بخاطر برخی از مسایل از او حمایت کردم) حمایت کردم ومتاسفانه هیچ آثار مثبتی درحوزه های مختلف بویژه ایجاد اشتغال و رفع بیکاری جوانان نمی بینم ،از خداوند متعال طلب آمرزش ودر پیشگاه همه ی کسانی که برمن منت گذاشته وبه خاطر من به روحانی رای دادند عذرخواهی می کنم . امیدوارم این اشتباه در انتخابات های بعدی تکرار نگرددو تحت تاثیر کسانی که به دنبال منافع مادی خودشان هستند قرار نگیرم.
هرچند نمی خواستم چنین مطلبی را بنویسم ،اما بی توجهی وبی حرمتی روحانی به مسؤولان ستادهای انتخاباتیش ونیز بی توجهی و وبی احترامی مسوولان استان به فعالان ستاد روحانی در کردستان که خیلی از آنان در ستاد رقیب فعالیت داشته اند ونیز پیام یک جوان بیکار دهگلانی که ذکر می شود مرا وادار به نگاشتن این مطلب نمود.
سلام آقای دکتر دیدی! بازهم آقای رئیس جمهور،برای نیروهای قراردادی، کارانجام ندادند وهمه تان قول دروغین دادید،یادت هست ،در شهر موچش چه
قولی دادید ما خیلی اعتماد به شماها کردیم ولی دیگه به هیچ احدی از شما وهوادارانتان اعتماد نداریم.
بنابراین وقتی که برای افرادی مثل من تنها نقش فریب دادن مردم و کشاندن آنان به پای صندوق های رای مانده ودر مقابل افرادی که بی تفاوت ویا رای نداده اند متصدی امر ومتولی امور شوند وبه ریش مردم بخندند ،چرا باید دین خودرا بر ای دنیای دیگران بفروشیم ،وبه این حرف های تکراری دل خوش کنیم ،مامی خواهیم به اهل سنت پست و مسئولیت بدهیم اما نمی گذارند ،مثل اینکه اهل سنت سال ها قبل از هندوستان وکنیا وعمان آمده اند واز سر انساندوستی به آنان تفضل می نمایند.
البته این مطالب به منزله سکوت وخاموشی در مقابل دفاع از حقوق مردم و پیگیری مطالبات آنان نمی باشند ،چون دفاع از حقوق مردم با پوست وگوشت من عجین شده است.
منبع : زریان

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی