بیگلری: بروکراسی ادارای بزرگترین مانع واگذاری طرحها به بخش خصوصی است

به نقل از رادیو گفتگو:
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت باید عزمش را جزم کند و در اثر فشار نمایندگان و هر فرد دیگری، کلنگی را به زمین نزند و در غیر این صورت باید جذابیتی فراهم کند تا سرمایه گذار را برای تکمیل پروژه جذب کند.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع واگذاری طرح های نیمه دولتی به بخش خصوصی و با حضور دکتر حسین سلاح ورزی نایب رئیس اتاق بازرگانی و دکتر محسن بیگلری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

محسن بیگلری با اشاره به پروژه های نیمه کاره و حتی رها شده در اقصی نقاط کشور، گفت: بزرگترین مشکلی که برای واگذاری این مراکز و بخش خصوصی وجود دارد، این است که ما باز هم در اینجا دچار بروکراسی سخت اداری هستیم وگرنه اگر این پروژه های ناتمام به بخش خصوصی واگذار شود بسیار با صرفه تر است.

وی خاطر نشان شد: تنها راه برون رفت از این وضعیت، واگذاری به بخش خصوصی است با کم کردن بروکراسی اداری و کمک به سرمایه گذار و نه اینکه شرایط بسیار سختی را برای سرمایه گذار ایجاد کنیم که نتواند سرمایه گذاری کند و هیچ انگیزه ای نداشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: اگر قرار به اتمام کار پروژه ها بود، باید سالیان پیش انجام می شد ولی زمانی که بیشتر بودجه کشور، صرف هزینه های جاری می شود، بودجه آنچنانی برای اتمام ۱۰۰ هزار پروژه عمرانی نمی ماند.

وی با بیان اینکه دولت باید پروژه های نا تمام را به بخش خصوصی بدهد، پیشنهاد داد: دولت باید تشویق های مالیاتی و وام های تسهیلاتی و ارزان قیمت برای سرمایه گذاران بخش خصوصی در نظر بگیرد تا این پروژه ها در دو یا سه سال به اتمام برسند.

بیگلری ضمن تائید تحمیل برخی از پروژه ها به دولت توسط نمایندگان مجلس، تصریح کرد: نمایندگان با دیدن شرایطی این خواسته ها را دارند، مثلا بنده در شهر خودم، فرودگاهی را ساختم قطعا شهرهای دیگری که به اندازه جمعیت شهر بنده هستند نیز به دنبال این موضوع می باشند.

وی متذکر شد: به دلیل اینکه دولت به کارهای خودش درست عمل نمی کند و عادلانه برخورد نمی کند، باعث شده تا مطالبات مردم که توسط نمایندگان از دولت خواسته می شود تحت عنوان فشار نمایندگان مطرح شود ولی اگر دولت، برنامه ریزی درستی انجام دهد این مشکلات پیش نمی آید.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: دولت باید عزمش را جزم کند و در اثر فشار نمایندگان و هر فرد دیگری، کلنگی را به زمین نزند و پروژه های ناتمام را به ترتیب اولویت اگر خودش می تواند به اتمام برساند و در غیر این صورت باید جذابیتی فراهم کند تا سرمایه گذار را برای تکمیل پروژه جذب کند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی