اشتباه در صدور برگ جرایم رانندگی/مردم تا به کی تاوان خطای دید ماموران را پس بدهند

بحث صدور اشتباهی قبوض جریمه ، تعداد زیادی از رانندگان را دچار دردسر و پرداخت جریمه های نابحق کرده است.

به گزارش ده نگی شار:

از سالیان گذشته بحث اعمال قانون های بعضا اشتباهی توسط راهنمایی و رانندگی، رانندگان و مالکان خودرو را از ترس مجبور به اخذ گاه و بیگاه خلافی نموده است.هرچند بر کسی پوشیده نیست خطای دید برای همه وجود دارد اما چون این خطای دید موجب پرداخت هزینه میشود برای مالکان خودرو قابل قبول نیست.

ضمن اینکه در بسياري از اين برگه‌ها،محل وقوع تخلف، مكاني عنوان شده كه راننده هرگز در آنجا حضور نداشته بسیار عذاب آور تر است . هرچند بخشي از اين جريمه‌هاي اشتباه با دوندگی های زیاد و صرف زمان و هزینه و مراجعه به مراکز تعیین شده باطل میشوند اما از آنجا كه در شهرهای کوچک ساز و کار مناسبی برای رسیدگی تعریف نشده یا اطلاع رسانی های مناسبی از جانب ارگانهای ذی صلاح انجام نپذیرفته ، افراد اطلاعی از آن ندارند و بسياري از شهروندان چاره‌اي ندارند جز اين‌كه جريمه مربوط را بپردازند.

شهرستان سقز هم از این امر مستثنی نبوده و تعداد زیادی از شهروندان در داخل و خارج از شهر، از خطاهای دید بی نصیب نمانده اند و با حضور در مرکز اجرائیات اعتراض خود را نسبت به جرایم اشتباهی اعلام نموده اند اما میطلبد مسئولین امر نسبت به ایجاد ساز و کار مناسبتر جهت رسیدگی سریع و مطلوب در شهرستان سقز اقدام تا با وضعیت اقتصادی حال حاضر ، شهروندان از بابت خطاهای انسانی بیش از پیش متضرر نشوند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی