فروش انواع گوشت به بهای بیشتر از قیمت مصوب تخلف است/ مشارکت مردم در اطلاع رسانی تخلفات

فروش انواع گوشت به بهای بیشتر از قیمت مصوب تخلف است/ مشارکت مردم در اطلاع رسانی تخلفات

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان سقز :
در پی انتشار خبر قیمتهای گوشت و اعمال نکردن قیمتها از سوی صنف مربوطه در ده نگی شار گفت :
بازرسان ما که به محل واحد صنفی مراجعه می کنند به دلیل شناخته شدنشان شاید اگر تخلفی باشد محرز نشود بنابراین صرف بازدید از واحد صنفی توسط بازرسان نمیتواند کارساز باشد هرچند این رویه در شرایط عادی همچنان ادامه دارد لذا لزوم مشارکت مردمی در این خصوص میتواند منجر به برخورد قاطع با متخلف شود.

بهنام میرزایی گفت : متاسفانه برخی شهروندان تمایلی به دفاع از حقوق خود نداشته و در صورت گرانفروشی برخی از واحدهای صنفی حتی حاضر به اعلام گزارش نیستند، برابر قانون نظام صنفی و تخلفات تعزیراتی چنانچه تخلف محرز نشود امکان برخورد قضایی وجود ندارد.

وی افزود : یکی دیگر از مواردی که همواره مطرح است تفاوت قیمت گوشت گوساله در بین شهرستانهای سقز و بوکان و حتی شهرستان های همجوار دیگر است که این موضوع در شرایط یکسان یقینا واقعیت ندارد که در این باره باید به عرض برسانم اولا دامی که در شهرستان سقز کشتار میشود از نوع گوساله نر درجه یک بوده که خوشبختانه همکارانم در کشتارگاه شهرداری و شبکه دامپزشکی با دقت موضوع رو بررسی می کنند و قیمت تمام شده ای که هم اکنون در سطح شهرستان سقز اجرایی شده بر همین اساس است اما در شهرستانی هم چون بوکان علاوه بر گوشت مذکور، گوشت گاوه ماده درجه سه هم توزیع میشود که به مراتب قیمت پایین تری دارد لذا مقایسه آن با گوشت شهرستان سقز با این شرایط به هیچ عنوان منطقی نیست.

میرزایی گفت : در حال حاضر نرخ جدید مصوب انواع گوشت در سنندج که از ۲۳ این ماه اجرایی میشود به این شرح است:
گوشت گوساله درجه یک (مخلوط) : ۸۵۰۰۰
گوشت گاوی درجه دو : ۶۲۰۰۰
گوشت گوسفندی درجه یک (مخلوط) : ۹۵۰۰۰
که در مقایسه با قیمت گوشت در سقز که تقریبا از یک ماه پیش اجرایی شده است هنوز هم گرانتر است.
وی ادامه داد : با تاکید بر کیفیت گوشت عرضه شده، شهرستان سقز مناسبترین شرایط را به لحاظ کیفیت و قیمت در بین شهرستان های اطراف و مشابه شهرستان سقز دارد.

رئیس اداره صمت عنوان کرد: مردم در صورت مواجه با تخلفات می‌توانند مواد را به صورت حضوری و شکایات یا از طریق سامانه ۱۲۴ یا ۱۳۵ تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی کنند .

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی