جذب اعتبارات اشتغال‌زایی معیار ارزیابی عملکرد مدیران استان خواهد بود

بهمن مرادنیا در جلسه کارگروه اشتغال استان، با توجه به اینکه ۲۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اشتغال در سال جاری در نظر گرفته شده و ۴ ماه زمان نیز برای جذب این اعتبار تعیین شده، خواستار همکاری و همگرایی دستگاه های مسئول برای جذب این اعتبار در استان شد.

وی مدت زمان در نظر گرفته شده برای جذب اعتبار را طولانی دانست و افزود: از این اعتبار باید به عنوان فرصتی برای توسعه استان و ایجاد اشتغال بهره بگیریم.

استاندار کردستان با اشاره به ضرورت توزیع شهرستانی و دستگاهی این اعتبار، عنوان کرد: ۶۰ درصد از این اعتبار به صورت شهرستانی توزیع می‌شود و ۴۰ درصد نیز به شهرستان‌هایی که عملکرد موفق تری داشته باشند، اختصاص خواهد یافت.

وی بر اهمیت جذب این اعتبار در ایجاد اشتغال تاکید کرد و گفت: فرمانداران باید زمان را مدنظر داشته و در زمینه جذب اعتبارات باید پاسخگوی مردم باشند.

مرادنیا این اعتبار را فرصتی برای ایجاد اشتغال در استان دانست و از همه دستگاه‌ها و به ویژه بانک‌ها خواست تا تمام توان خود را در این زمینه بکار گیرند.

وی بر ایجاد فضای رقابتی برای جذب این اعتبارات تاکید و اعلام کرد: سقف اعتبارات برای هر استان ۲۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است اما می‌توان آن را در حداقل زمان تا ۵۰۰ میلیون تومان نیز افزایش داد.

استاندار کردستان از دستگاه‌های مختلف خواست که نماینده تام الاختیار انتخاب کرده تا به صورت ویژه این موضوع را دنبال کنند.

وی از بانک‌ها خواست تا در اخذ وثیقه نهایت همکاری را داشته باشند و اعلام کرد: ارزیابی عملکرد مدیران بستگی به همت آنها در جذب این اعتبار و اعطای تسهیلات اشتغال دارد.

مرادنیا خواستار بهره گیری از ظرفیت رسانه ملی و سایر مطبوعات و نشریات استان برای اطلاع رسانی در خصوص اجرای این طرح شد و آن را موضوعی ضروری در اجرای طرح دانست.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی