۳۱۰ میلیارد ریال برای تکمیل فرودگاه سقز هزینه می شود

 مدیر فرودگاه های استان کردستان گفت: شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران برای تکمیل ترمینال و باند فرودگاه سقز ۳۱۰ میلیارد ریال هزینه می کند.

محسن سیف زاده در گفت و گویی اظهار داشت: ۲۱۰ میلیارد ریال از این مبلغ برای تکمیل باند و سطوح هوایی و ۱۰۰ میلیارد ریال نیز برای احداث ترمینال فرودگاه هزینه می شود.

وی افزود: مناقصه احداث ترمینال و ساختمان جانبی آن در پایان سال گذشته انجام شد و با مشخص شدن پیمانکار و تجهیز کارگاه، عملیات احداث نیز شروع شده است.

مدیر فرودگاه های استان کردستان تاکید کرد: مناقصه تکمیل باند و سطوح پروازی این فرودگاه نیز هفته گذشته در سایت منتشر شد و تا یک ماه آینده پیمانکار آن مشخص خواهد شد.

سیف زاده یادآور شد: تملیک ۱۵ هکتار اراضی جدید برای این فرودگاه انجام شده و در مرحله تامین اعتبار قرار دارد که پس از تهیه سند مالکیت، به زودی بهای آن به مالکان و کشاورزان ذینفع پرداخت می شود.

وی با اشاره به اینکه اقدامات لازم برای تکمیل فرودگاه سقز با سرعت در حال انجام است ابراز امیدواری کرد در صورت تامین اعتبار این فرودگاه تا ۲ سال آینده به بهره برداری برسد.

وی اضافه کرد: عملیات ساخت این فرودگاه از چند سال قبل توسط وزارت راه و شهرسازی شروع شده بود اما تکمیل آن به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران واگذار شده است.

مدیر فرودگاه های استان کردستان گفت: فرودگاه در دست ساخت سقز با بیش از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی در پنج کیلومتری جاده سقز – مریوان قرار دارد، طول باند این فرودگاه ۲ هزار و ۵۰۰ متر و عرض آن ۴۵ متر است که برای نشست و برخاست هواپیماهایی در ابعاد ATR72 با ظرفیت ۷۰ مسافر مناسب است.

استان کردستان اکنون فقط یک فرودگاه در شهر سنندج دارد که از فرودگاه های قدیمی ایران است و از سال ۱۳۳۸ پروازهای هواپیمایی ایران ایر در آن برقرار بوده است.

سه شرکت هواپیمایی آسمان، ایران ایر و قشم ایر در برنامه تابستانی این فرودگاه فعالیت می کنند و در طول هفته ۱۱ پرواز (۲۲ پرواز رفت و برگشت) در آن انجام می شود./ایرنا

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *