افزایش ۴۰ نماینده به تعداد نمایندگان مجلس به شرط موافقت دولت

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس گفت: قرار بر این است ۴۰ نماینده به تمام حوزه‌های استان‌های کشور اضافه شود اما تاکنون دولت زیر بار این پیشنهاد نرفته چراکه برای دولت بار مالی دارد و تا زمانیکه به لایحه تبدیل نشود، اجرا نمی‌شود.

محسن بیگلری از افزایش تعداد نمایندگان کردستان در مجلس خبر داد و اظهار داشت: یک نماینده دیگر به حوزه انتخابیه استان کردستان افزوده می‌شود.

وی گفت: قرار بر این است ۴۰ نماینده به تمام حوزه‌های استان‌های کشور اضافه شود اما تاکنون دولت زیر بار این پیشنهاد نرفته چراکه برای دولت بار مالی دارد و تا زمانیکه به لایحه تبدیل نشود، اجرا نمی‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیشنهاد نمایندگان مردم کردستان این بود که دو نماینده یعنی یک نماینده به حوزه انتخابیه “سقز و بانه” و یک نماینده به حوزه انتخابیه “سنندج، دیواندره و کامیاران” اضافه شود اما هنوز در این‌باره تصمیم نهایی گرفته نشده است.

‌بیگلری افزود: اگر قرار باشد دولت این لایحه را تایید کند، افزایش یک نماینده به حوزه انتخابیه استان کردستان “قطعی” است .

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اگر قرار باشد یک نماینده به حوزه انتخابیه “سقز و بانه” اضافه شود، تلاش می‌کنیم که شهرستان سقز و شهرستان بانه هرکدام نماینده جداگانه‌ای در مجلس داشته باشند./تسنیم

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی