شهردار سقز: سوای از اختلاف نظرها ، مجموعه شورای شهر دور ششم جزو سالم ترین شوراهای ادوار گذشته هستند/پتانسیل شهرداری سقز درسرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیاردی

شهردار سقز: سوای از اختلاف نظرها ، مجموعه شورای شهر دور ششم جزو سالم ترین شوراهای ادوار گذشته هستند/پتانسیل شهرداری سقز درسرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیاردی

▪️روز پنجشنبه و در نشست خبری ارسطو گویلی شهردار سقز با جمعی از خبرنگاران سقز آخرین وضعیت شهرداری و اهم فعالیت های انجام شده در ۹ ماه گذشته را تشریح کرد.

به گزارش ده نگی شار:

▪️اهم موضوعات مطرح شده در نشست خبری:

▪️شهرداری امکان جهش ندارد ، تفکر برخی از رسانه ها و شهروندان فکر صفر و صد است و عددی بین صفر و صد را متصور نیستند/ شهرداری تا نقطه مطلوب فاصله دارد ، اما اینگونه نیست که کاملا بی تحرک است.

▪️مدیریت بهینه و منابع انسانی آغاز شده و تمامیحوزه ها و چارت سازمانی شهرداری در آینده ای نزدیک دچار تغییرات اساسی و کلیدی خواهد شد.

▪️سال گذشته و حین بارش شدید برف ، مدیریت بحران شهرداری بدلیل مشکلات خودرویی و …. دچار بحران شد ، لذا در این خصوص ساز و کار مناسبی انجام گرفته که مشکلات سال قبل تکرار نشود.

چندین حوزه جدید همچون مدیریت گردشگری ،ورزشی و …. به شهرداری اضافه خواهد شد….

▪️اصحاب رسانه علاوه بر نظارت بر فعالیت های شهرداری بر نحوه فعالیت و حضور مدیران در واحدها نیز نظارت کنند.

اگر مدیری بخواهد عدالت محور و بدون در نظر گرفتن رانت و رابطه فعالیت کند قطعا مدیران حامی آن مجموعه خواهند شد.

بیش از ۳۰۰ وظیفه برعهده شهرداری سقز است که اگر برنامه ریزی درست همراه با نظارت کافی و مستمر وجود داشته باشد قطعا خدمت رسانی به شهروندان مطلوبتر و شهر نیز دستخوش تغییرات مثبتی خواهد شد.

شهر سقز در حوزه سرمایه گذاری ، با بی اعتمادی سرمایه گذاران مواجه شه است.

نبود برنامه ریزی صحیح و ارزیابی اصولی اقتصادی طرحهای شهرداری ،‌موجب دلزدگی سرمایه گذاران و پیمانکاران و در کنار آن متضرر شدن شهرداری و شهر شده است.

بیش از ۵ سال از فعالیت صنوف آلاینده شماره ۲ سقز به صورت غير رسمي و بدون توجه به سهم شهرداري می گذرد که در چند ماه اخیر توانسته ایم بخشی از سهم شهرداری (حدود ٨٠ دهنه) مغازه را تحویل گرفته و در آینده ای نزدیک این تعداد به بیش از ١٢٠ دهنه خواهد رسید و همچنين مشكلات اسناد مالكيت و موانع فعاليت اين مجموعه نيز حل مي گردد.

قرارداد پل تجاری ، ناقص و دارای ایرادات اساسی است و کمترین توجهی به سهم شهرداری نشده است و در کنار آن نیز طرح توجیهی اقتصادی ، ملاک قرار نگرفته است.

۱۰ درصد نیروهای شهرداری از طریق آزمون و مصاحبه و بقیه از طریق رابطه و سفارش وارد مجموعه شده اند.

سیستم تنبیه و تشویق و در کار آن آموزش پرسنل اعمال و در صورت عدم تغییر در فعالیت تعدیل خواهند شد.

عدالتی در تبدیل وضعیت کارکنان انجام نگرفته است.

علاقه ای به نبش قبر و بازگشت به مسائل گذشته شهرداری ندارم و معتقدم مشکلات گذشته شهرداری ،‌مشکلات کنونی شهرداری است و بایستی حل شود.

با وود آنکه بخش اعظمی از خیابان ۲۴ متری موکریان طراحی ، اجرا و آسفالت شد ، اما هنوز بخشی از زمینهای واقع در طرح تملک نشده است که این امر باعث شده است ،از مجموع شکایات در جریان که تا بدین لحظه بالغ بر ۳ هزار میلیارد ریال است ، تنها در یک پرونده تخلف و قصور شهرداری ،با شکایت اوقاف ، شهرداری سقز به ۳۳۰ میلیارد ریال جریمه محکوم شد.

تمامی پرونده های تخلفات مجموعه شهرداری باز و توسط دستگاههای نظارتی و امنیتی در حال بررسی است.

هر چند در حال حل تعهدات ادوار سابق هستم اما تا بدین لحظه تعهدی را برای شهرداری ایجاد نکرده ام .

اگر رویکرد رسانه ها در مسیر پیشبرد کار و توسعه شهر باشد ، باعث آبادانی شهرو بازگشت شهرداری به اوجد خواهد شد، مهم نیست چه کسی شهردار یا شوراست مهم پیشرفت و آبادانی سقز است.

تعدادی از شکایات مالی از شهرداری که مربوط به سنوات قبل است به مرحله حکم و اجرا رسیده و در هر لحظه امکان بستن حساب یا توقیف خودروهای شهرداری وجود دارد.
بدهی پل عنکبوتی از ۲/۵ میلیارد به حدود ۸ میلیارد رسیده است.

بالغ بر ۵۰ برگ سند تک برگ به مجموع ۸ هکتار و به ارزش تقریبی یک هزار میلیارد تومان به مالکیت شهرداری سقز درآمده است.

دلیل و درخواست من برای افزایش بودجه شهرداری ، وجود منابع بالای شهراری و استفاده از آن برای ایجاد منابع درآمدی جدید ،بروز کردن خدمات شهرداری ازجمله خودرو و ….. بود.

بسیاری از سرمایه گذاران فعال در مرکز استان همچون سنه سنتر اعلام آمادگی کرده اند که در سقز سرمایه گذاری کنند.

اطلس و همایش سرمایه گذاری در سقز و طی چند ماه آینده برگزار خواهد شد.

پارک جنگلی تپه مالان در مرحله فراخوان و واگذاری به پیمانکار است ، تاکید شهرداری بر حضور پیمانکار با تجهیزات لازم و کافی و نیروی انسانی است.

بشدت در بخش نیروی کارگری تحت فشار هستیم.

حقوق پرداختی به کارکنان واقعی و برپایه فعالیت پرداخت خواهد شد.

۱۴ لکه فضای سبز در سطح شهر آماده احداث و در حال انجام تشریفات جهت انتخاب پیمانکار است.

بخش زیادی از بدهی پیمانکاران سابق شهرداری که بدلیل بدهی حاضر به همکاری با شهرداری نبودند پرداخت شده است.

۸۰ هزار متر مربع آسفالت در قالب خیابان ، کوچه ، لکه گیری ، حفاری ،‌سرعت گیر و … انجام و این رقم به ۱۵۰ هزار متر مربع نیز خواهد رسید.

خوشبختانه شهرداری سقز درخصوص تامین قیر مشکلی ندارد و تمامی مخازن قیر کارخانه آسفالت تکمیل است.

طرح ارتقاء تاسیسات درآمدزای شهرداری سقز ارائه شده است که میتواند موجب ایجاد درآمدی پایدار برای شهرداری شود.

ساماندهی حاشیه چم سقز در دست کارشناسی و عقد قرارداد با آب منطقه ای بوده و قرار است حد فاصل پلهای جهاد و قوخ اعم از لایروبی، ساماندهی ، نگهداری و …. توسط شهرداری به انجام برسد.

طرح سوالی از شهردار نشده است ، اما اعضای شورا خواستار ارسال مستندات موارد اعلامی شده اند که بخشی از آن ارسال و و سایر مدارک نیز در روزهای آینده ارسال خواهد شد.

جایگاه شورا مردمی است و شهردار نیز توسط نمایندگان مردم انتخاب شده است ، تضعیف شورا از سوی جریانات خاص از مجموعه شورا برای شهرداری و شهر سقز هزینه خواهد داشت.

سوای از اختلاف نظرها ، مجموعه مجموعه شورای شهر جزو سالم ترین شوراهای ادوار گذشته هستند.

مطالعات چندین نقطه از سطح شهر برای اجرای پیاده راه در دست بررسی است و درصورت موافقت و تایید و با هماهنگی شورا در آینده اجرایی خواهد شد.

هوشمندسازی خدمات شهرداری در مباحث اداری در حال اجراست و اعتقاد بر این است از حضور فیزیکی و اتلاف وقت شهروندان در شهرداری و واحدهای تابعه جلوگیری شود.
ساماندهی ۳ ورودی شهر سقز در حال اجرا و به انجام خواهد رسید.

چندین اِلِمان جهت تایید به اداره فرهنگ و ارشاد ارسال که در صورت تایید نصب خواهد شد.

طرح توسعه پارکهای سطح شهر خاصتا پارک لاله در حال انجام است.

برنامه های اعلامی بنده در شورای شهر و طرح های پیشنهاد شده برای دوره ۴ ساله بوده و در ۹ ماه به سرانجام نخواهد رسید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی