وزیر کشور هم سقز را ندید/ بانه و مریوان مرز دارد ، سقز مرز بی صاحب //مشکل مسئولین استان با سقز چیست؟؟؟؟

وزیر کشور هم سقز را ندید/ بانه و مریوان مرز دارد ، سقز مرز بی صاحب //مشکل مسئولین استان با سقز چیست؟؟؟؟

وزیر کشور و هیئت همراه با حضور در استان کوردستان از شهرهای سنندج ،مریوان ،بانه، کامیاران و …. بازدید کردند جز دومین شهر استان، سقز!!!!

روز گذشته وزیر کشور به همراه هیئتی وارد سنندج شد و در دو روز حضور در استان از شهرهای سنندج ، مریوان ،  بانه ، کامیاران و موچش دیدار و در جریان پروژه‌های عمرانی و وضعیت بازارچه های مرزی و غیره قرار گرفت.

نکته جالب و در عین حال قابل تأمل این سفر ، عدم حضور وزیر و اعضای همراه در سقز بود؛ دومین شهر استان کردستان که خود را برای حضور رئیس جمهور حاضر می کند مورد بی مهری مسئولین استانی و در راس آن وزیر کشور قرار گرفت.
رحمانی‌فضلی وزیر کشور در بدو ورود خود به سنندج هدف از این سفر را بررسی و پیگیری سند توسعه کردستان و بیان کرد حال نکته اینجاست که آیا در این سند توسعه نامی از سقز وجود دارد یا نه  که اگر وجود دارد پس چرا وزیر کشور و هیئت همراهش سفری به این شهر نداشتند و اگر شهر سقز جایگاهی در این سند  ندارد که جای گله ای هم نیست؟!؟

بیشترین زمان حضور وزیر کشور در شهرستان سنندج و بازدید از پروژه هایی در حد شهرستانی و استانی بود ، گویا این سفر در بی‌برنامگی کامل انجام شد چون به جای حضور و بازدید از پروژه های با عُمر نوح دومین شهر استان با حضور در پروژه های احداث ورزشگاه بلوار و تقاطع سفر خود را در روز اول به پایان رساند  .

عدم حضور وزیر در سقز زمانی پررنگ‌تر می‌شود که فضلی با هلی کوپتر و حضور در بانه و مریوان از بازارچه‌های مرزی این دو شهرستان بازدید کرد اما بازارچه سیف سقز همچون گذشته مورد بی مهری مسئولین قرار گرفت ؛ گویا مسئولین استانی نیز تمایلی به بازگشایی بازارچه مرزی سیف ندارند چون اگر اندک دغدغه‌ای نسبت به این موضوع وجود داشت ، وزیر کشور را که می توانست نقشی اساسی در بازگشایی آن داشته باشد به حضور در این محل ترغیب نمایند.

در پایان باید از وزیر کشور و استاندار کوردستان پرسید

آیا مرز سیف سقز از تقاطع غیر همسطح توحید سنندج کم ارزش تر بود که از آن بازدیدی نداشتید؟؟؟

آیا پروژه فرودگاه باستانی سقز به اندازه پروژه احداث ورزشگاه شش هزار نفری گولان سنندج ارزش بازدید نداشت؟؟؟؟

آیا پروژه بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی به اندازه پروژه بلوار کردستان سنندج ارزش بازدید نداشت؟؟؟

آیا شهرک صنعتی نیمه تعطیل سقز به اندازه مجتمع طیور موچش ارزش بازدید نداشت؟؟؟؟

آیا حضور در شهرستانی با وضعیت فلج کامل اقتصادی و خیل بیکارانی که ماحصل دوران بی‌تدبیری دولت نهم است مهمتر از شرکت و حضور وزیر کشور در مراسم جشن در سالن ورزشی آزادی سنندج نبود؟؟؟؟؟؟

و هزاران نبود و آیا و سوال دیگر که متاسفانه هر بار پرسیده می شود و هیچ جوابی ندارد..

احتمالا تنها بهانه عدم حضور وزیر کشور در سقز ، سفر مبهم و در هاله ابهام رئیس جمهور به استان و شهرستان سقز باشد ، که آن هم وزیر کشور در فرودگاه و طی مصاحبه ای عنوان کرد که در جریان برنامه حضور رئیس جمهور در استان کوردستان نیست!!!!!!!!

🖎 ناصر کریمی-خبرنگار

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی