تسهیل روند اعطای وام‌های قرض الحسنه برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد

مدیرکل زندان‌های کردستان از تسهیل روند اعطای وام‌های قرض الحسنه برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، اسحاق ابراهیمی در جلسه اعضای هیأت امنای ستاد دیه استان که با حضور بانک‌های عامل اعطاء کننده‌ی وام‌های قرض الحسنه به زندانیان جرائم غیرعمد در محل دادگستری کردستان برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی مختصر از عملکرد ستاد دیه استان و همچنین اعتبارات هزینه شده در سال ۱۳۹۴، گفت: ستاد دیه از طریق منابع استانی و کشوری هرساله تعداد زیادی از زندانیان جرائم غیرعمد را از زندان آزاد و به کانون گرم خانواده‌هایشان باز می‌گرداند.

وی افزود: این تعداد در سال گذشته بیش از ۱۶۷ نفر بوده که مبلغ ۱۰ میلیارد تومان نیز صرف آزادسازی این تعداد زندانی شده است.

مدیرکل زندان‌های کردستان ادامه داد: قطعا حضور گسترده‌تر بانک‌های عامل در امر کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از طریق اعطای وام‌های قرض الحسنه، ضمن آزادی تعداد بیشتری از زندانیان جرائم غیرعمد، در کاهش بسیاری از آسیب‌های اجتماعی نیز بی‌تاثیر نخواهد بود.

وی به نقش مهم ستاد مردمی دیه در راستای اجرای دستورالعمل‌های ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری نیز اشاره و عنوان کرد: زندان‌های استان تمام تلاش خود را برای استفاده حداکثری از بخشنامه اخیر ساماندهی زندانیان، به کار گرفته است و برآنیم تا بتوانیم با همکاری و همراهی دادگستری، جمعیت کیفری استان را به حداقل ممکن برسانیم.

رئیس کل دادگستری کردستان و رئیس هیأت امنای ستاد دیه استان هم در این جلسه، کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از زندان را دارای اجری فراوان نزد خداوند متعال دانست و گفت: حضور هرچه بیشتر بانک‌های عامل در امر حسنه کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد امری ضروری است و خواستار توجه بانک‌ها به این مهم شد.

علی اکبر گروسی افزود: متأسفانه موانع متعددی در مسیر دریافت وام‌های قرض‌الحسنه توسط مددجویان جرائم غیرعمد وجود دارد که می بایست با برگزاری جلسات کارشناسی و با حضور مدیران عامل بانک‌ها این موانع هرچه زودتر برطرف شوند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه کردستان برگزاری اینگونه جلسات کاربردی را در ارائه خدمات بیشتر به زندانیان جرائم غیرعمد موثر دانست و ابراز امیدواری کرد در آینده نه چندان دور بتوانیم با همکاری بانک‌های عامل شاهد به حداقل رسیدن تعداد زندانیان جرائم غیرعمد در استان باشیم.

خسروی همچنین مدیریت دقیق و حساب شده منابع مالی ستاد دیه را لازم و ضروری دانست و خاطرنشان کرد: باید برنامه‌ریزی‌ها به‌گونه‌ای انجام شود که افراد مستحق در اولویت قرار گرفته و به این ترتیب زمینه بازگشت آنان به آغوش گرم خانواده‌هایشان فراهم شود.

در این جلسه حاضران به بحث و تبادل نظر پیرامون تسهیل در روند اعطای وام‌های قرض الحسنه به زندانیان جرائم غیرعمد در راستای آزادسازی آنان از زندان پرداختند.
منبع : ایسنا

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی