گزیده ای از توافقات جدید ایران با اقلیم کوردستان

در راستای سفر هیأت بلند پایه از ایران به اقلیم کوردستان مذاکرات و نشست های مفیدی بین هیآت ایرانی و اقلیم کوردستان صورت گرفت.
در این نشستها دکتر خضری به همراه هیت ایرانی متشکل از دکتر شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت و خسرو تاج ریس سازمان توسعه تجارت و دکتر شهریاری و دکتر مقیمی استانداران تهران و اذربایجان غربی و سفیر ایران با اقای نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کوردستان، قباد طالبانی و نوزاد هادی در دفتر نخست وزیر کوردستان مذاکرات مفید برگزار شد.
در این نشست بحث های مهمی در خصوص حمایت از توسعه بازارچه های مرزی مبادلات اقتصادی و تسهیل و روانسازی در خصوص ایجاد مناطق ازاد تجاری صنعتی تشکیل کمیته ای مشترک جهت حل مشکلات شرکتهای خدمات فنی و عمرانی ایرانی در اقلیم کورستان عراق و چندین موضوع با محوریت توسعه همه جانبه اقتصادی فیمابین مورد بررسی قرار گرفت.
در این نشستها همچنین مذاکراتی در خصوص رسمی شدن مرز کیله سردشت و تبادلات مسافری و تجاری به شیوه رسمی، تسریع در توسعه بازارچه های مرزی، اعلام همکاریهای لازم و مساعد در خصوص ایجاد مناطق ازاد تجاری و صنعتی در سطح مرزهای دو شهر پیرانشهر و سردشت انجام شد.
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی