جشنواره تئاتر کوردی ظرفیت بین المللی شدن را دارد

 

با توجه به پیگیری های صورت گرفته امیدواریم جشنواره تئاتر کوردی در ادوار آتی بصورت بین المللی برگزار شود.

به گزارش ده نگی شار:

دبیر چهاردهمین جشنواره تئاتر کوردی سقز در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ده نگی شار آخرین وضعیت برگزاری جشنواره را تشریح کرد.

علیرضا اسماعیلی درخصوص انتخاب دبیر جشنواره دوره چهاردهم گفت : در ۱۴ دوره گذشته ۲ دوره دبیر جشنواره به سقز واگذار شده است که ۱۲ دوره مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بعنوان دبیر و ۲ دوره اخیر شهردار سابق سقز و امسال برای اولین بار دبیر از خانواده و بدنه تئاتر انتخاب گردید.

اسماعیلی افزود: در این دوره بالغ بر ۶۰ نفر اعم از اعضای کمیته علمی ، مالی،فرهنگی هنری،اسکان و پذیرایی،روابط عمومی و دبیرخانه جشنواره و …. در حال فعالیت جهت برگزاری هرچه بهتر جشنواره هستند.

اسماعیلی درخصوص استقبال گروههای شرکت کننده گفت:امسال استقبال گروههای شکت کننده نسبت به ادوار قبلافزایش داشت . امسال ۸۲ متن به دبیرخانه ارسال که از این تعداد۶۳ متن در مرحله خوانش انتخاب گردید و از این تعداد ۴۰ متن به مرحله بازبینی راه یافت که نسبت به سال گذشته که تعداد ۱۹ اثر به مرحله بازبینی رسید افزایش چشمگیر و در حد ۱۱۰ درصدی داشت که آمار خوشحال کننده ای است که از این تعداد ۱۲ اثر به مرحله مسابقه و ۲ اثر از دکتر صادقی در بخش ویژه به اجرا در خواهد آمد.

دبیر چهارهمین دوره جشنواره تئاتر کوردی در ادامه افزود:
برگزاری ۳ کارگاه آموزشی ، جلسات نقد و بررسی و مراسم تجلیل از دکتر صادقی و اختتامه از دیگر برنامه های چهاردهمین جشنواره تئاتر کوردی خواهد بود.

علیرضا اسماعیلی درخصوص حضور گروههای خارجی در این دوره گفت:
امسال بدلیل پاره ای از مشکلات موجود در این کشورها ،حضور گروههای نمایشی محقق نشد و انشالله در ادوار آتی شرایط مناسبی مهیا تا گروههای خارجی نیز بتوانند در جشنواره تئاتر کوردی سقز حضور داشته باشند.

اسماعیلی افزود : در نشستی که برای اولین بار و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد در تهران برگزار شد درخواستی مبنی بر بین المللی شدن جشنواره تئاتر کوردی ارائه گردید که به کمیته بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد ارجاع شدو امیدواریم با پیگیری مسئولین شهرستانی ،استانی و کشوری این امر تحقق یابد.

اسماعیلی استقبال شهروندان در روز اول جشنواره را عالی توصیف کرد و از آنان بعنوان حامی و پشتیبان هنر و هنرمند نام برد.

علیرضا اسماعیلی در پایان از تلاشهای مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان ، نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار ویژه شهرستان سقز ، رئیس و مجموعه فرهنگ و ارشاد سقز، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار سقز و کلیه هنرمندان و عوامل اجرایی در برگزاری چهاردهمین جشنواره تئاتر کوردی سقز تشکر و قدردانی کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی