وعده آخوندی برای تکمیل فرودگاه سقز محقق می‎شود

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در امور فرودگاه‎ها از اجرایی شدن طرح تکمیل زیرساخت‎های فرودگاه سقز خبر داد.

به گزارش ده نگی شار به نقل از روابط‎ عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، حسین اسفندیاری در مورد اهمیت تکمیل فرودگاه سقز گفت: فرودگاه سقز یکی از نیازهای منطقه غرب ایران است که ساخت آن مورد تأکید رهبر معظم انقلاب، برای توسعه این منطقه بوده است و در سفر اخیر وزیر محترم راه و شهرسازی به استان کردستان نیز مورد بازدید و پیگیری ایشان قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه تکمیل این فرودگاه از جانب وزیر محترم راه و شهرسازی برعهده شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران گذاشته شده است، گفت: در این زمینه جلساتی میان این شرکت و استانداری کردستان با حضور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت، معاون عملیات فرودگاهی، استاندار محترم کردستان و نماینده محترم مردم سقز و بانه در مجلس برگزار شده است.

اسفندیاری افزود: در آخرین جلسه مشترک که امروز سه شنبه ۷ شهریور برگزار شد، قرار بر این شد که شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در چارچوب طرح تکمیل زیرساختهای فرودگاه سقز، تا یک ماه آینده مناقصه تکمیل باند و ترمینال آن را برگزار کند.

وی ضمن بیان اینکه استانداری کردستان نیز متعهد شده است که تا زمان برگزاری مناقصه، موضوع تملک اراضی این فرودگاه را نهایی کند، گفت: همچنین قرار شده است که برای تسهیل راه دسترسی به این فرودگاه، قسمتی از جاده سقز- مریوان تغییر مسیر پیدا کند.

گفتنی است که با ساخت این فرودگاه، استان کردستان دارای دو فرودگاه خواهدشد که علاوه بر آن این فرودگاه میتواند به بخشی از مردم استان آذربایجان غربی نیز خدمترسانی کند و باعث توسعه این منطقه کشور شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی