سرگردانی سرمایه گذاران در کردستان

استاندار کردستان در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که دیشب در استانداری کردستان برگزار شد، روند طولانی صدور مجوز را یکی از دلایل عدم سرمایه گذاری در استان برشمرد وخواستار تسهیل در صدور مجوز و تسهیل گری برای جذب سرمایه گذارشد.
بهمن مرادنیا وارد کردن اهرم فشار به ادارات برای انجام وظایف ذاتی خود را کاری اشتباه عنوان کرد و افزود: اگرتمامی وظایف ادرات را در قالب ستاد اقتصاد مقاومتی بیاوریم یک فشار مضاعف براین ستاد است.
وی همچنین در خصوص عملکرد ستاد اقتصاد مقاومتی استان گفت: باید چند طرح خاص، مشخص و در این ستاد برروی این طرح‌ها کار شود تا به سرانجام مطلوب برسد.
استاندار کردستان همچنین ارتباط صنعت با دانشگاه در استان را موجب توسعه کردستان عنوان کرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هم در این جلسه گزارشی از پروژه‌های انجام شده در قالب ستاد اقتصاد مقاومتی ارائه داد و گفت:: خط آهن همدان- سنندج، تکمیل مسیر جدید سنندج – مریوان و گردنه صلوات آباد، برنامه ریزی برای تصویب منطقه آزاد تجاری صنعتی مریوان و بانه، احداث نمایشگاه بین اللملی سنندج، ایجاد مناطق صنعتی جدید و چندین طرح کشاورزی و صنعتی را از اولویت‌های استان نام برد که باید در قالب ستاد اقتصاد مقاومتی کردستان برروی آن‌ها کار شود.
بهرام نصرالهی زاده همچنین از بازگشایی بازارچه مرزی سیف سقز در هفته آینده خبرداد.
در این جلسه گزارشی از انجام کار‌های تحقیقاتی بر روی کشت سیب زمینی پاییزه توسط اساتید دانشگاه کردستان ارائه شد.
در این نوع کشت، در مصرف آب ۵۰ درصد صرفه جویی می‌شود.
در ادامه جلسه گزارشی از وضعیت صنعت کردستان توسط مدیرکل صنعت، معدن و تجارت داده شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی