دستاوردهای سفر ۴ ساعته وزیر به سقز

وزیر راه به همراه تعدادی از معاونین و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی از پروژه های در حال ساخت سقز بازدید کردند.
به گزارش ده نگی شار:

با حضور آخوندی وزیر راه ، کلنگ ساخت بزرگراه سقز بوکان بر زمین زده شد.
طول این پروژه ۳۰ کیلومتر است که ۲۸ کیلومتر آن در حوزه استحفاظی سقز و حدود ۲ کیلومتر در حوزه شهرستان بوکان قرار دارد.

در ادامه حضور وزیر راه در سقز ضمن بازدید از بیمارستان ۲۳۵ تخته خوابی ، از نحوه پیشرفت کاری پروژه مطلع گردید.
هزینه ساخت این بیمارستان تاکنون ۳۰ میلیارد و ۷۲ درصد پیشرفت داشته و طبق وعده علیزاده معاون وزیر راه در صورت تامین اعتبار، در سال ۹۷ به بهره برداری خواهد رسید.
مدیر فنی و اجرایی ادره کل راه و شهرسازی استان درخصوص پروژه اعلام کرد :
احداث بیمارستان از سال ۸۸ و در زمینی به مساحت ۳۱ هزار متر مربع آغاز و شامل بخشهایی همچون زنان ، اطفال ، جراحی و مغز و قلب خواهد بود که جهت تکمیل این پروژه به اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان دیگر نیاز خواهد بود.
در ادامه بازدید وزیر راه و شهرسازی از سقز ،با حضور در فرودگاه سقز از آخرین وضعیت پروژه فرودگاه مطلع شد.
در این مراسم فرماندار ویژه شهرستان سقز در سخنانی ضمن تشکر از حضور مسئولین و سایر حاضرین اعلام کرد: تا کنون حدود ۴۰ میلیارد ریال در فرودگاه سقز هزینه شده است و اتمام آن از مطالبات بحق مردم شهرستان و شمال غرب است.
ورمقانی با تاکید بر اینکه حضور وزیر راه و شهرسازی در سقز موجب تسریع در پروژه خواهد شد اعلام کرد: کلیه مسئولین شهرستانی با تمام توان جهت اتمام پروژه از هیچ کوششی دریغ نکرده و نخواهد نمود.
فرماندار ویژه شهرستان سقز درخصوص وضعیت جاده سقز مریوان گفت ۷ کیلومتر از جاده مذکور در دست ساخت و تکمیل است که امیدواریم با عنایت وزیر محترم راه و سایر همکاران این طرح نیز به اتمام برسد.
نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس نیز در سخنانی ضمن تشکر از حضور وزیر راه و شهرسازی در سقز با اشاره به وضعیت نامطلوب محورهای سق بانه و ، سقز مریوان ، بانه سردشت و بانه مریوان گفت متاسفانه این چند محور در یک ردیف بودجه قرار دارند که امیدواریم حداقل اعتباری به میزان ۱۰۰ میلیارد ریال به این ردیف بودجه اختصاص داده شود.
بیگلری در ادامه به وضعیت نامطلوب جاده های روستایی اشاره و افزود :استان کردستان در پله کیفیت جاده های روستایی قرار دارد و متاسفانه شهرستان سقز آخرین شهرستان در رده بندی است و نیازمند اختصاص بودجه که امیدواریم دولت تدبیر و امید در حل مشکل جاده های روستایی هرچه سریعتر وارد عمل شود.
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی از اتمام بیمارستان بانه سخن گفت و افزود: درخواست دستور و حمایت ویژه وزیر در خصوص اتمام بیمارستان سقز را داریم و امیدواریم با پیگیری مجدد حضرت عالی بودجه مورد نیاز راه آهن میاندوآب سقز که دستور مطالعاتی آن صادر شده است تحقق یابد و وارد فاز اجرایی شود.
بیگلری در پایان با اشاره به وضعیت فرودگاه سقز افزود: این فرودگاه مطالبه ۲۲ ساله مردم سقز ، کردستان و آذربایجان غربی است که متاسفانه در حال حاضر عملیات تکمیل و ادامه ساخت متوقف که امیدواریم با دستور وزیر راه و صدور متمم برای پیمانکار، پروژه مجددا شروع به فعالیت نماید.
وزیر راه وشهرسازی در پایان مراسم ضمن ابراز خرسندی از حضور در شهرستان سقزگفت با تمام وجود درخصوص آبادانی این شهر زیبا و باستانی تلاش خواهیم نمود.
آخوندی با ابراز امیدواری از به نتیجه رسیدن مطالبات اعلام شده افزود:بیمارستان بانه خوشبختانه به اتمام رسیده و بیمارستان سقز در آینده ای نزدیک تکمیل و جهت تجهیز تحویل وزارت بهداشت و درمان خواهد شد.
عباس آخوندی افزود: زاگرس میتواند منشا خلق ثروت باشد چون دارای انسانهایی فرهیخته و دانشمند و همچنین موقعیت فوق العاده استراتیژیکی است.
وزیر راه و شهرسازی درباره فرودگاه سقز نیز گفت:
با توصیفاتی که درخصوص موقعیت جغرافیایی و پوشش ۲ میلیون نفری این پروژه شده است امیدواریم با آغاز به کار پروژه و اتمام آن کمک موثری در وضعیت اقتصادی منطقه و معیشیتی ساکنین این مناطق باشد.

در پایان مراسم وزیر راه بدون توجه به خبرنگاران و عدم پاسخگویی به سوالات ، سقز را به مقصد سنندج ترک کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی