رویدادهای ورزشی کردستان در هفته ای که گذشت

ن

همین دوره مسابقات شنای آب‌های آزاد قهرمانی کشور جام شهدای کردستان روز سه شنبه با قهرمانی تیم های اصفهان و تهران در دریاچه زریبار مریوان پایان یافت.
این رقابت ها در ۲ رده سنی جوانان و بزرگسالان و با حضور ۶۰ شناگر از ۱۱ استان کشور با پیمودن مسافت پنج کیلومتر در دریاچه زیبای زریوار شهرستان مریوان برگزار شد.
در نتیجه تیمی رده سنی جوانان، استان های اصفهان، تهران و توابع تهران به ترتیب عناوین اول تا سوم را کسب کردند و کردستان در این بخش در جایگاه پنجم قرار گرفت.
همچنین تهران بر سکوی نخست رده سنی بزرگسالان بخش تیمی ایستاد، توابع تهران دوم شد و قزوین نیز در جایگاه سوم قرار گرفت و تیم کردستان، رده ششم را به دست آورد.
مسابقات شنای آب‌های آزاد در مریوان برای نهمین سال است که تحت عنوان جام شهدای استان کردستان در دریاچه زیبای زریوار مریوان برگزار می شود.

** رقابت های قهرمانی موی تای نوجوانان و جوانان دختر در سقز پایان یافت
رقابت های قهرمانی موی تای دختران نوجوانان و جوانان دختر کشور انتخابی تیم ملی با معرفی نفرات و تیم های برتر شامگاه شنبه ۱۶ تیرماه در شهرستان سقز به کار خود پایان داد.
در این رقابت ها ۱۸۰ موی تای کار در قالب ۱۸ تیم از استان های سراسر کشور ۱۵ و ۱۶ تیرماه در سالن ۱۲۰۰ نفره شهید آبدرم این شهر به رقابت پرداختند.
در پایان در مجموع رده های سنی نوجوانان و جوانان، استان فارس بر سکوی نخست ایستاد، مازندران دوم شد، تهران در جایگاه سوم قرار گرفت و کردستان الف نیز عنوان چهارم را به دست آورد.
نفرات برتر اوزان مختلف این دوره از مسابقات پس از چند دوره اردوی آمادگی تیم ملی به رقابت های جهانی اعزام می شوند.
رقابت های موی تای دختران نوجوان و جوان جهان، مردادماه امسال در کشور تایلند برگزار می شود.

** تیم دو و میدانی پیوند اعضا کردستان به ۱۰ نشان کشوری دست یافت
تیم دو و میدانی پسران و دختران کردستان در مسابقات پیوند اعضا قهرمانی بزرگسالان کشور با اقتدار به هفت طلا، ۲ نقره و یک برنز دست یافت.
محمد رسولی دونده کردستانی در ماده های ۸۰۰ و ۱۵۰۰ متر ۲ طلا را بر گردن آویخت، صادق محمدی ۲ نشان طلا و یک نقره را در پرتاب های وزنه، نیزه و دیسک از آن خود کرد، سالار اسماعیلی یک مدال نقره را در پرتاب وزنه به دست آورد و فواد خوزم نیز در ماده ۱۰۰ متر مدال برنز را کسب کرد.
در بخش دختران، ثریا عبدالملکی ۲ نشان طلا ماده های ۱۵۰۰ و ۸۰۰ متر را به خود اختصاص داد و گلاویژ دارخال ۲ مدل طلا و نقره را در پرتاب های نیزه و توپ به دست آورد.
مسابقات دو و میدانی پیوند اعضا قهرمانی بزرگسالان کشور ۱۵ تا ۱۷ تیرماه در تهران برگزار شد.

** اسکی باز بیجاری هدایت دختران ملی پوشان را برعهده گرفت
حنانه کریمخانی اسکی باز بیجاری با دعوت فدراسیون تمرینات ملی پوشان دختر اسکی روی چمن کشور را به عنوان مربی بر عهده گرفت.
کریمخانی حضور در رقابت های جام جهانی تهران و کسب عناوین مختلف کشوری را در کارنامه ورزشی خود دارد.
در این مرحله از اردو اسکی بازان منتخب استان های سراسر کشور به مدت ۱۰ روز زیر نظر کادر فنی فدراسیون به تمرینات تکنیکی و تاکتیکی می پردازند.
اردوی تیم ملی اسکی روی چمن بانوان کشور ۱۴ تا ۲۳ تیرماه در پیست اسکی فندوقلوی اردبیل برگزار می شود.

** بانوی سنندجی بر سکوی سوم رقابت های دارت قهرمانی کشور ایستاد
مسابقات آزاد دارت قهرمانی زنان کشور روز جمعه ۱۵ تیرماه در سالن شهدای بارنج تبریز با معرفی نفرات برتر به پایان رسید و روژین غفوری بانوی ورزشکار سنندجی موفق شد نشان برنز را کسب کند و بر سکوی سوم این رقابت ها قرار گیرد.
۳۷ شرکت کننده دختر از استان های خراسان جنوبی، سمنان، کردستان، تهران، البرز، خوزستان، آذربایجان‌غربی، اصفهان و آذربایجان شرقی در این رقابت‌ها شرکت داشتند.
با اعلام انجمن دارت کشور نفرات اول تا سوم این دوره از رقابت ها به اردوی تیم ملی دختران دعوت خواهند شد.

** رقابت های مچ اندازی قهرمانی زنان و مردان کردستان برگزار شد
رقابت های مچ اندازی قهرمانی مردان و زنان کردستان در ۲ بخش دست راست و چپ در سنندج برگزار شد و در نهایت با قهرمانی تیم های سنندج و دیواندره به کار خود پایان داد.
در این رقابت ها ۴۰ ورزشکار در قالب ۹ تیم در بخش مردان از شهرستان های سنندج، دیواندره، دهگلان، قروه و حسن آباد یاسوکند و ۲۳ ورزشکار دختر از شهرستان های سنندج، بانه و دیواندره در ۲ بخش دست راست و دست چپ به مصاف هم رفتند.
در نتایج تیمی بخش مردان، باشگاه ارسطو از سنندج با ۶۷ امتیاز مقام نخست هر ۲ بخش دست راست و دست چپ را به خود اختصاص داد، شهر حسن آباد یاسوکند توانست با کسب ۳۴ امتیاز مقام دوم بخش دست راست را از آن خود کند و شهرستان دهگلان با ۳۲ امتیاز جایگاه سوم بخش دست راست و شهرستان های دیواندره و قروه با ۱۷ امتیاز به صورت مشترک جایگاه سوم بخش دست چپ را بدست آوردند.
همچنین در نتایج تیمی بخش دختران، باشگاه ژوانگه از شهرستان دیواندره با کسب ۵۴ امتیاز بر سکوی نخست ایستاد و باشگاه ذوالفقار سنندج و شهرستان بانه به ترتیب هر کدام با ۲۷ و ۲۴امتیاز در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.
نفرات برتر این مسابقات به رقابت های قهرمانی کشور که ۲۰ تا ۲۲ تیرماه به میزبانی شیراز برگزار می شود، اعزام خواهند شد.

** چاپ معلم سنندج به مرحله بعدی لیگ فوتسال نوجوانان کشور صعود کرد
تیم چاپ معلم سنندج در رقابت های لیگ فوتسال نوجوانان مناطق ایران با چهار بُرد متوالی به مرحله یک هشتم نهایی این رقابت ها صعود کرد.
این تیم به عنوان نماینده کردستان با تیم های قم، ایلام، خرم آباد، تهران، همدان، پاوه و آذربایجان غربی هم گروه بود که در ۲ گروه چهار تیمی دیدارهای خود را در پاوه برگزار کردند.
این مسابقات در چهار گروه هشت تیمی در مناطق مختلف کشور برگزار می شود و از هر گروه ۲ تیم به مرحله یک هشتم نهایی صعود می کنند.
مرحله یک هشتم نهایی این رقابت ها اواخر مرداد امسال با اعلام فدراسیون در یکی از استان های داوطلب برگزار می شود.
حدود ۶۰ هزار ورزشکار کردستانی سازمان یافته و ۴۷ هیات ورزشی در رشته و رده های مختلف سنی مشغول به فعالیت هستند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی