پایگاه هوایی در سردشت و بوکان احداث می شود

حسن محمودی صبح چهارشنبه در جریان بازدید از روند احداث پایگاه‌های امداد هوایی استان با بیان اینکه این چهار پایگاه امدادی در شهرهای ماکو، ارومیه، سردشت و بوکان احداث می‌شود افزود: تا یک ماه آینده بهره برداری از این طرح‌ها آغاز می‌شود.

وی اعتبار هزینه شده برای این پایگاههای امداد هوایی را ۱۲میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: با توجه با موقعیت ویژه جغرافیایی، وقوع حوادث و بلایای طبیعی و طولی بودن استان احداث پایگاه امداد هوایی برای ارائه خدمات امدادی به حادثه دیدگان سوانح مختلف ضروری بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان از برگزاری ۱۰ دوره جدید آموزشی برای ۱۹ هزار امدادگر در آذربایجان غربی خبر داد و عنوان کرد: آموزش همگانی امدادی و کمک‌های اولیه از نیازهای ضروری است که این امر در اولویت کاری جمعیت هلال احمر استان قرار دارد.

محمودی در خصوص فعالیت جمعیت هلال احمر و پایگاه‌های امداد جاده‌ای در استان نیز گفت: ۲۲ پایگاه امداد جاده‌ای جمعیت هلال احمر در این استان فعال است که در طرح زمستانی برای مردم خدمات ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۲ پایگاه ثابت، هشت پایگاه موقت امدادی، یک پایگاه کوهستانی و یک پایگاه امداد هوایی است افزود: ۹۰ درصد این پایگاه‌ها برای ارائه خدمات بهتر و مطلوب‌تر در طرح زمستانی مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.

محمودی اضافه کرد: به منظور مدیریت حوادث، راه اندازی سایت تخصصی آموزشی هلال احمر و همچنین تقویت سیستم و تجهیزات امدادی و تخصصی شهرستان‌های مختلف استان از برنامه‌های اولویت دار جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی است تا بتوان توانمندی امدادگران هلال احمر را بیش از این بالا برد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی در ادامه از راه اندازی خانه‌های هلال احمر روستایی نیز خبر داد و اظهارداشت: خانه‌های هلال احمر با هدف توسعه آموزشهای امدادی در روستاهای پرجمعیت استان راه اندازی می‌شود.

محمودی با بیان اینکه خانه‌های هلال احمر روستایی با هدف افزایش سطح آموزش‌های همگانی امداد و نجات برای روستائیان در روستاهای آذربایجان غربی راه اندازی می‌شود افزود: خانه هلال احمر در سه بخش خانه جوانان، داوطلبان و امداد برای آموزش روستائیان و تربیت امدادگران فعالیت خواهند کرد.

منبع: مهر

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی