برگزاری نشست خبری نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با خبرنگاران سقزی

 

عصر امروز (جمعه) نشست خبری با حضور بیگلری نماینده مردم سقز و بانه و اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش ده نگی شار:

عصر امروز و با حضور جمعی از خبرنگاران سقزی ، نشست خبری نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در آموزشده فنی مهندسی سقز برگزار شد.

در این نشست ابتدا خبرنگاران سوالات و دغدغه های خود را مطرح و در ادامه بیگلری به تک تک سوالات پاسخ داد.

ده نگی شار:
آخرین وضعیت بازارچه سیف ؟؟؟

بازگشایی بازارچه سیف با تلاشها و پیگیریهای مسئولان شهرستانی و استانی قطعا بازگشایی خواهد شد و با اختصاص اعتباری به مبلغ ۵۰ میلیارد ریال برای توسعه و بهبود زیرساختهای بازارچه در نظرگرفته شده است.

ده نگی شار:
وضعیت مدیران شهرستانی با سابقه بالای ۶ سال که تاکنون نه ارتقاء شغلی و نه جابجا نشده اند چیست؟؟؟

اخیرا اسامی تعدادی از مدیران سقزی توسط رسانه ها اعلام شده که نقد را وارد و بنده هم موافق گردش نخبگان و چرخشهای مدیریتی بوده ،اما باید ازعان نمود یکی از مشکلات نمایندگان دخالت در عزل و نصب ها است.

ده نگی شار:
آخرین وضعیت تغییر فرماندار و اختیارات فرمانداری ویژه سقز؟؟؟

تا بدین لحظه هیچ خبری مبنی بر تغییر فرماندار سقز مطرح نبوده و از جانب استاندار نیز هیچ بحثی در این خصوص با بنده صورت نپذیرفته است و در مورد اختیارات فرمانداری ویژه میطلبد مسئولین مرتبط ضمن ارتباط با شهرهای دارای فرمانداری ویژه ، اختیارات و شرایط آنان را ارزیابی و از طریق استان و دولت مطالبات خود را پیگیری نمایند.

سایر رسانه ها:

ضرورت ارتباط بیشتر با رسانه ها، توجه به نیازهای صنفی خبرنگاران و محرومیت های اقتصادی و اجتماعی آنان، بیکاری و مشکلات مسکن، نظارت بیشتر بر ادارات و مقابله با تخلفات، فرودگاه سقز، ایجاد محدودیت برای رسانه ها، توسعه فضا برای حضور نخبگان فکری و سیاسی در سقز، علت بسته شدن فرودگاه سقز، دخالت یا عدم دخالت نماینده در انتخاب شهردار،علت عدم راه اندازی دخانیات سقز، علت عودت ماشین ۴ کاره هلال احمر سقز به استان، صدور کارت الکترونیکی برای مرزنشینان سقزی، بازگشایی مرز سیف، باور به نقش نظارتی رسانه، لزوم تقویت رویکرد کلان و سیستمی و استراتژیک به مسائل غرب کشور در بین نمایندگان مجلس، مشکلات پزشکی قانونی سقز، علل تاخیر در اتمام بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی، برخورد نامناسب برخی پرسنل بیمارستان با بیماران و همراه آنان، گوشه نشینی برخی فعالان و پیشکسوتان فرهنگی، تکرار جشنواره های تئاتر و بی توجهی به سایر هنرها و مقوله های فرهنگی، کمبود فضای مناسب فرهنگی، انتقاد شدید از نداشتن موزه، لزوم حفظ بیت المال در برگزاری برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و مسائلی نظیر خرید کتاب و ایجاد عدالت اجتماعی، شفاف سازی بیشتر رسانه ها، افتتاح نیمه کار پروژه هایی نظیر کنارگذر و ترمینال، نبود سینما، ستم در حوزه تخصیص سهمیه آب، مشکلات بیماران تصادفی و کمبود امکانات در بیمارستان تامین اجتماعی و….

بیگلری نماینده مجلس:

ارتباط و هم افزایی بیشتر نماینده مجلس و خبرنگاران موجب پیشرفت کارها، مطالبه خواهی و اعمال نظارت بهتر بر دستگاه های اجرایی می شود‌.

۱۵ میلیارد تومان برای جاده های سقز و بانه و اطراف آنها، ۵ میلیارد برای مطالعه و اجرایی شدن راه آهن میاندوآب- سقز، ۴ میلیارد جهت فرودگاه سقز اضافه بر اعتبارات جاری در بودجه سال آینده گنجانده ام.

برای فرودگاه سقز تذکر کتبی داده ام و به وزیر بعلت ضعف عملکرد شرکت فرودگاه ها اعتراض کرده ام، بزودی جلسه ای خواهیم داشت، برنده مناقصه معلوم شده است و امیدواریم تا ۳ سال آینده به بهره برداری برسد.

پیگیری مشکلات صنفی خبرنگاران خواهم بود.

۲۵۰ متر کنارگذر سقز مانده که تمام شود، مجددا بازگشایی شود.

در انتخاب شهردار دخالتی نداشته ام.

عملکرد و نحوه اقدامات نماینده متناسب با مشکلات حوزه انتخابیه می باشد. طرح های توسعه غرب و شرق کشور توسط وزارت کشور تهیه اما اقدامات اجرایی صورت نگرفته است. پیشنهاد ما اجرایی کردن سند توسعه کردستان است.

پیگیر مشکلات پزشکی قانونی هستیم و این قضیه، دغدغه ای کشوری است.

برخورد پرسنل بیمارستان نیازمند نظارت و فرهنگ سازی است.

عدالت فرهنگی رعایت و نیازسنجی شود، غیر لز تئاتر به سایر حوزه های فرهنگی توجه شود. ارتباط رسانه ها و شوراها بیشتر شود.

پیگیری ساخت موزه در سقز با جدیت در حال انجام است.

رسانه ها نظرات و تحلیل های کارشناسی بنویسند.

با هر نوع تخلف سازمانی بشدت مخالفم، از دستگاه های نظارتی انتظار پیگیری جدی را دارم.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی