امروز

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۱:۵۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

 

عصر امروز (جمعه) نشست خبری با حضور بیگلری نماینده مردم سقز و بانه و اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش ده نگی شار:

عصر امروز و با حضور جمعی از خبرنگاران سقزی ، نشست خبری نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در آموزشده فنی مهندسی سقز برگزار شد.

در این نشست ابتدا خبرنگاران سوالات و دغدغه های خود را مطرح و در ادامه بیگلری به تک تک سوالات پاسخ داد.

ده نگی شار:
آخرین وضعیت بازارچه سیف ؟؟؟

بازگشایی بازارچه سیف با تلاشها و پیگیریهای مسئولان شهرستانی و استانی قطعا بازگشایی خواهد شد و با اختصاص اعتباری به مبلغ ۵۰ میلیارد ریال برای توسعه و بهبود زیرساختهای بازارچه در نظرگرفته شده است.

ده نگی شار:
وضعیت مدیران شهرستانی با سابقه بالای ۶ سال که تاکنون نه ارتقاء شغلی و نه جابجا نشده اند چیست؟؟؟

اخیرا اسامی تعدادی از مدیران سقزی توسط رسانه ها اعلام شده که نقد را وارد و بنده هم موافق گردش نخبگان و چرخشهای مدیریتی بوده ،اما باید ازعان نمود یکی از مشکلات نمایندگان دخالت در عزل و نصب ها است.

ده نگی شار:
آخرین وضعیت تغییر فرماندار و اختیارات فرمانداری ویژه سقز؟؟؟

تا بدین لحظه هیچ خبری مبنی بر تغییر فرماندار سقز مطرح نبوده و از جانب استاندار نیز هیچ بحثی در این خصوص با بنده صورت نپذیرفته است و در مورد اختیارات فرمانداری ویژه میطلبد مسئولین مرتبط ضمن ارتباط با شهرهای دارای فرمانداری ویژه ، اختیارات و شرایط آنان را ارزیابی و از طریق استان و دولت مطالبات خود را پیگیری نمایند.

سایر رسانه ها:

ضرورت ارتباط بیشتر با رسانه ها، توجه به نیازهای صنفی خبرنگاران و محرومیت های اقتصادی و اجتماعی آنان، بیکاری و مشکلات مسکن، نظارت بیشتر بر ادارات و مقابله با تخلفات، فرودگاه سقز، ایجاد محدودیت برای رسانه ها، توسعه فضا برای حضور نخبگان فکری و سیاسی در سقز، علت بسته شدن فرودگاه سقز، دخالت یا عدم دخالت نماینده در انتخاب شهردار،علت عدم راه اندازی دخانیات سقز، علت عودت ماشین ۴ کاره هلال احمر سقز به استان، صدور کارت الکترونیکی برای مرزنشینان سقزی، بازگشایی مرز سیف، باور به نقش نظارتی رسانه، لزوم تقویت رویکرد کلان و سیستمی و استراتژیک به مسائل غرب کشور در بین نمایندگان مجلس، مشکلات پزشکی قانونی سقز، علل تاخیر در اتمام بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی، برخورد نامناسب برخی پرسنل بیمارستان با بیماران و همراه آنان، گوشه نشینی برخی فعالان و پیشکسوتان فرهنگی، تکرار جشنواره های تئاتر و بی توجهی به سایر هنرها و مقوله های فرهنگی، کمبود فضای مناسب فرهنگی، انتقاد شدید از نداشتن موزه، لزوم حفظ بیت المال در برگزاری برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و مسائلی نظیر خرید کتاب و ایجاد عدالت اجتماعی، شفاف سازی بیشتر رسانه ها، افتتاح نیمه کار پروژه هایی نظیر کنارگذر و ترمینال، نبود سینما، ستم در حوزه تخصیص سهمیه آب، مشکلات بیماران تصادفی و کمبود امکانات در بیمارستان تامین اجتماعی و….

بیگلری نماینده مجلس:

ارتباط و هم افزایی بیشتر نماینده مجلس و خبرنگاران موجب پیشرفت کارها، مطالبه خواهی و اعمال نظارت بهتر بر دستگاه های اجرایی می شود‌.

۱۵ میلیارد تومان برای جاده های سقز و بانه و اطراف آنها، ۵ میلیارد برای مطالعه و اجرایی شدن راه آهن میاندوآب- سقز، ۴ میلیارد جهت فرودگاه سقز اضافه بر اعتبارات جاری در بودجه سال آینده گنجانده ام.

برای فرودگاه سقز تذکر کتبی داده ام و به وزیر بعلت ضعف عملکرد شرکت فرودگاه ها اعتراض کرده ام، بزودی جلسه ای خواهیم داشت، برنده مناقصه معلوم شده است و امیدواریم تا ۳ سال آینده به بهره برداری برسد.

پیگیری مشکلات صنفی خبرنگاران خواهم بود.

۲۵۰ متر کنارگذر سقز مانده که تمام شود، مجددا بازگشایی شود.

در انتخاب شهردار دخالتی نداشته ام.

عملکرد و نحوه اقدامات نماینده متناسب با مشکلات حوزه انتخابیه می باشد. طرح های توسعه غرب و شرق کشور توسط وزارت کشور تهیه اما اقدامات اجرایی صورت نگرفته است. پیشنهاد ما اجرایی کردن سند توسعه کردستان است.

پیگیر مشکلات پزشکی قانونی هستیم و این قضیه، دغدغه ای کشوری است.

برخورد پرسنل بیمارستان نیازمند نظارت و فرهنگ سازی است.

عدالت فرهنگی رعایت و نیازسنجی شود، غیر لز تئاتر به سایر حوزه های فرهنگی توجه شود. ارتباط رسانه ها و شوراها بیشتر شود.

پیگیری ساخت موزه در سقز با جدیت در حال انجام است.

رسانه ها نظرات و تحلیل های کارشناسی بنویسند.

با هر نوع تخلف سازمانی بشدت مخالفم، از دستگاه های نظارتی انتظار پیگیری جدی را دارم.

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی