محسن بیگلری نماینده سقز و بانه از معافیت اماکن مذهبی از پرداخت هزینه انشعابات (حق امتیاز) و عوارض خبر داد

 

با تصویب نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه مورخه ۱۹ دیماه در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم، مساجد و اماکن مذهبی از پرداخت هزینه انشعابات (حق امتیاز) و عوارض معاف شدند.

“محسن بیگلری” نماینده مردم سقز و بانه، طی گفت و گویی ضمن اشاره به اینکه پرداخت هزینه‌های حق انشعاب آب و برق و گاز و عوارض ساخت و ساز یکی از مشکلات اساسی مساجد و اماکن مذهبی بود، گفت: با تصویب نمایندگان مجلس مساجد، اماکن مذهبی اقلیت‌های دینی مطرح در قانون اساسی و حوزه‌های علمیه از پرداخت هزینه‌های حق انشعاب آب و برق و گاز و عوارض ساخت و ساز معاف شدند.

وی افزود: به‌ منظور توسعه فضاهای مذهبی فرهنگی و بهره‌گیری بهینه از اماکن مذهبی و تثبیت جایگاه مسجد به‌ عنوان اصلی‌ترین پایگاه عبادی، تربیتی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، مقرر شد دستگاه های خدماتی و نهادهای متولی همچون؛ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری ها، بنیادمسکن، وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه های اجرایی نسبت به توسعه و تجهیز این اماکن در شهر و روستا، اماکن عمومی و بین راهی و … اقدامات لازم را معمول نمایند.

بیگلری ادامه داد: لازم است فعالیت های اجتماعی، آموزشی و فرهنگی مساجد و اماکن مذهبی مساجد با همیاری مردم و نهادهای مربوطه تقویت شوند و این نهادها میتوانند نقش مهمی در پیگشیری از آسیب های اجتماعی و جلب مشارکت عمومی داشته باشند.

بیگلری در پایان اضافه کرد که در مجلس نهم نیز در مصوبه ی در سال ۱۳۹۳ رایگان نمودن هزینه مصرفی گازبها و برق و آب را هم تصویب نمودیم./کردپرس

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی