معاون شهرسازي شهرداري سقز خبر داد :

كاهش ۴۷ درصدي صدور پروانه در نيمه اول سال ۹۷
بدهي ۹۰ ميليارد ريالي ادارات و اشخاص به شهرداري سقز

مشارکت۳۳/۵ و ۵۵ درصدی شهروندان در پرداخت عوارض نوسازی و کسب و پیشه/ رشد ۱۰ درصدی مشارکت مردم در پرداخت عوارض نوسازي و كسب و پيشه در نيمه اول سال ۹۷

معاون شهرسازي شهرداري سقز از كاهش ۴۷ درصدي صدور پروانه و مشارکت ۳۳/۵ و ۵۵ درصدی شهروندان در پرداخت عوارض نوسازی و کسب و پیشه در نيمه اول سال ۹۷ خبر داد.

صابر زارعي اظهار داشت: با توجه به وضعیت نامطلوب اقتصادی در جامعه، وضعیت درآمدی شهرداری نیز به شدت کاهش یافته و طي ۶ ماهه اول سالجاری در بخش شهرسازی ۳۷۰صدور پروانه انجام شده که در مقایسه با سال گذشته(۶۹۹پروند) ۴۷ درصد کاهش یافته است.

وي گريزي به سال ۹۲ زد و خاطر نشان ساخت:  طي آمار مقايسه اي ۶ ماهه اول سالجاری  ۳۷۰ صدور پروانه با جمع كل متراژ ۱۰۳۹۰۷ انجام شده که در مقایسه با ۶ ماهه اول سال ۹۲ با ۷۸۰ صدور پروانه و جمع كل متراژ ۲۳۶۳۶۱ ؛ نسبت به صدور پروانه  ۴۷/۵ درصد و نسبت به جمع كل متراژ  ۴۴ درصد کاهش یافته است و طبیعتاَ درآمد حوزه شهرسازي به نسبت كاهش صدور پروانه حدودا ۵۰ درصد كاهش يافته است.

زارعي بیان کرد: قبوض نوسازی و عمران شهری سالجاری که در آبان ماه ماه توزیع می‌شود، شامل حدود ۴۲ هزار قبض خواهد بود که مبلغ مطالبات نوسازي حدود ۲۱ میلیارد ريال و  بودجه مصوب عوارض کسب و پیشه ۲ میلیارد ريال می‌باشد.

معاون شهرسازي شهرداري سقز با اشاره به رشد حدود ۱۰ درصدی وصول عوارض نوسازی در سال ۹۷ نسبت به سال۹۶، ضمن قدرداني از مشارکت شهروندان، گفت: وصولی عوارض نوسازی و عمران شهری در سال ۹۷ بابت پرداخت۱۹۲۹هزار قبض توسط شهروندان، مبلغ ۳/۳۴۰/۰۲۰/۶۰۰ ريال بوده که میزان مشارکت شهروندان در پرداخت عوارض نوسازی در ۶ ماهه اول امسال مناسب بوده است، اما ميطلبد، ساير همشهريان ارجمند نيز براي حركت به سوي عمران و آباداني شهري مشاركت فعالانه اي براي پرداخت عوارض خود داشته باشند.

زارعي افزود: وصولی عوارض کسب و پیشه نیز در سال ۱۳۹۷ بابت پرداخت ۳۱۳۰ هزار قبض جمعاً مبلغ ۱۱میلیارد ريال بوده است که درصد مشارکت در حدود  ۵۵ درصد می‌باشد؛ میزان وصول این نوع عوارض نسبت به سال ۹۶ از رشد ۱۰ درصدی برخوردار است.

وی در ادامه بدهي هاي ادارات و اشخاص به شهرداري سقز در حوزه شهرسازي را بيش از ۹۰ ميليارد ريال برشمرد و گفت: بيش از ۶۴ ميليارد ریال آن مربوط به بدهي ادارات و بقيه مربوط به بدهي اشخاص مي باشد.

زارعی در پایان مشارکت ادارات و سازمان ها و همشهریان ارجمند را در پرداخت بدهی هایشان به شهرداری امری ضروری خواند و اظهار امیدواری نمود که بتوان با همکاری و همراهی تمامی شهروندان گرامی به سوی عمران و آبادانی شهری حرکت نمود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی