انجام ۱۴۰۰ ماموریت اورژانسی فوریتهای پزشکی سردشت

کارشناس مسئول واحد فوریت های پزشکی سردشت از انجام ۱۴۰۰ مأموریت اورژانسی در شش ماهه اول سال جاری توسط فوریتهای پزشکی سردشت خبر داد.

ریبین سوری  در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از این تعداد ۵۵۰ مورد تصادفات جاده ای و شهری، ۱۰ مورد غرق شدگی، ۷۰ مورد قلبی وعروقی، ۲۶ مورد تنفسی، ۴۰ مورد اورژانس زنان و بالغ بر ۷۰۴ مورد سایر موارد اورژانسی از کل ماموریت های انجام شده می باشد.

وی افزود: در طول شش ماه اول سال جاری با توجه به اجرای طرح امداد تابستانی و نوروزی بالغ بر ۶۰۰۰ نفر ساعت استقرار تیم امدادی در محل مسیرهای مواصلاتی پرخطر و از پیش تعیین شده مستقر شده اند، که در همین راستا تعداد ۶۹ نفر در محل استقرار آمبولانس ها ویزیت شده و نیاز به اعزام نداشتند.

وی با اشاره به اینکه زمان طلایی رسیدن بر بالین بیماران در سردشت در شش ماهه اول سال ۹۶ برای ماموریت های شهری ۴٫۵ دقیقه و برای ماموریت های جاده ای زیر ۷ دقیقه بوده است  گفت: خوشبختانه این آمار ۲۰ درصد زیر زمان طلایی استاندارد است.

واحد فوریت های پزشکی شهرستان سردشت با چهار پایگاه فعال ویک آمبولانس پشتیبان برای مواقع ضروری و۲۷ نفر نیروی انسانی تحت مدیریت مرکز ارتباطات فوریت های پزشکی شهرستان  به صورت ۲۴ ساعته آماده خدمت رسانی به هموطنان هستند.

منبع : هاژه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *