شورای آموزش و پرورش بانه برای سومین سال متوالی اول شد

صبح امروز مراسم نمادین زنگ مشارکت بمناسبت آغاز هفته شوراهای آموزش و پرورش در دبستان دخترانه هیئت امنایی مهربان این شهرستان برگزار شد.

رضا خضری مدیر آموزش و پرورش بانه در این مراسم ضمن تبریک بمناسبت اغاز هفته شوراهای آموزش و پرورش اظهار داشت: طبق اعلام اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان شورای آموزش و پرورش شهرستان بانه برای سومین سال متوالی موفق به کسب رتبه برتر استانی بین شوراهای آموزش و پرورش کردستان شده است.

وی مشارکت خوب مردم و خیرین در امور مختلف آموزش و پرورش از جمله مدرسه سازی و ایجاد فضاهای آموزشی ؛ تشکیل جلسات منظم شورا ، مصوبات متناسب با مشکلات و اجرایی شدن این مصوبات با استفاده از بکارگیری توان و ظرفیت دستگاه های اجرایی و مشارکت مردم را از مهمترین دلایل این موفقیت عنوان کرد.

خضری مشارکت و حضور مردم و اولیای دانش آموزان را در زمینه های مختلف آموزشی بسیار لازم دانست و خاطرنشان کرد: قطعا جامعه بزرگ آموزش و پرورش بدون حضور و مشارکت مردم نخواهد توانست به رسالت واقعی خود که همان تربیت نسلی پویا و متعهد است دست یابد.

وی؛ شوراهای آموزش و پرورش را از برکات نظام تعلیم و تربیتی در دوران پس از انقلاب برشمرد و گفت: زمینه سازی و ایجاد بستر های لازم برای مشارکت مردم در امور مختلف آموزش و پرورشی از اهداف اصلی تشکیل این شورا در ۲۶ دی ماه ستا ۱۳۷۲ است.

خضری همچنین تمرکز زدایی و تفویض اختیار در امور آموزش و پرورش را از دیگر اهداف تشکیل شوراهای آموزش و پرورش برشمرد و یادآور شد: رمز موفقیت دستگاه های تعلیم و تربیت در کشورهای توسعه یافته دنیا نیز بر اساس همین اصول است.

منبع : آربابا خبر

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی