تعطیلی کشتارگاه مرغ سقز / مدیران دستگاه‌های اجرایی عامل اصلی تعطیلی!!!!!

تعطیلی کشتارگاه مرغ سقز / مدیران دستگاه‌های اجرایی عامل اصلی تعطیلی!!!!!

با گذشت قریب به یک هفته از تعطیلی کشتارگاه صنعتی ماد مرغ سقز و بیکار شدن بیش از ۹۰ نفر از پرسنل و کمبود عرضه مرغ در سقز ، تا بدین لحظه از ورود و رفع مشکلات پیش آمده توسط ادارات مرتبط اقدامی صورت نگرفته است.

به گزارش ده نگی شار:

مدتی قبل و به واسطه شکایت جهادکشاورزی شهرستان سقز مبنی بر فروش مرغ به شهرستان دیواندره پرونده تخلف این واحد به تعزیرات شهرستان ارجاع گردید و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال جریمه برای مادمرغ تعیین شد که پس از مدتی و با ورود جمعی از مدیران شهرستانی ، شکایت جهادکشاورزی از ماد مرغ پس گرفته شد.

اما این موضوع به این حکم ختم نشد و بدلیل آنچه که پرونده تشکیل شده ، رضایت جهادکشاورزی مورد موافقت تعزیرات قرار نگرفت و شکایت ارسال ۲/۵ تن مرغ به دیواندره در تعزیرات استان مورد رسیدگی قرار گرفت که این بار با جریمه سنگین ۱۷ میلیارد ریالی مواجه شدند.

در گفتگوی خبرنگار ده نگی شار با یکی از مدیران کشتارگاه درخصوص علت بوجود آمدن مشکلات اخیر ضمن تایید شکایت جهادکشاورزی و جریمه عنوان شد : برابر آنچه که توسط مدیران مرتبط در این حوزه اعلام شده هیچ گونه ممنوعیتی برای ارسال مرغ به شهرستانهای همجوار داخل استان وجود ندارد ، اما در کمال تعجب برخلاف آنچه که خود اعلام کرده اند با این مجموعه برخورد شد.

وی افزود : حکم ۱۷میلیارد ریالی صادر شده قطعی بوده و بدلیل آنکه هر لحظه امکان مسدود شدن حسابهای بانکی مدیران و کشتارگاه متصور است ناچارا اقدام به تعطیلی کشتارگاه کردیم.

این منبع آگاه اضافه کرد :درحال حاضر این کشتارگاه با ظرفیت روزانه ۱۴ هزار قطعه آماده کار است اما در کمال بی توجهی به ظرفیت کشتارگاه و نیاز بازار ، برای کشتارگاه سقف ۶تا ۷ هزار قطعه تعیین شده که در هیچ کشتارگاه صنعتی در سطح استان و کشور چنین قانونی وجود ندارد.

وی در ادامه به خبرنگار ده نگی شار گفت: عمده مشکلات فراروی تولید در شهرستان سقز ، دستگاههای اجرایی و نظارتی هستند ، بطوری که طی شش ماه گذشته بارها از سوی مدیران این مجموعه درخواست برگزاری جلسه و رسیدگی به مشکلات را به دستگاه‌های اجرایی و نظارتی همچون فرمانداری ارائه شده اما متأسفانه تاکنون نه اقدامی در راستای برگزاری جلسه انجام شده و تمایلی برای حل مشکل از خود نشان نداده اند.

حال باید دید نماینده عالی دولت در شهرستان سقز که برابر سیاستهای کلی دولت می بایست در جهت ایجاد شغل و حمایت از تولیدکنندگان قدم بردارد ، چگونه با حل مشکل کشتارگاه و بیکاری ۹۰ خانواده بطور مستقیم و دهها خانوده دیگر بطور غیرمستقیم عمل خواهد کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی