شهرداریها مسئول وقوع حوادث در جایگاههای CNGغیر استاندارد هستند

فریدون یاسمی با اعلام خبر فوق، افزود: بر اساس قانون، جایگاه‌های CNG که کانون خطر بیشتری دارند، باید استاندارد باشند و اقدامات لازم در این راستا در این جایگاه‌ها انجام شود.
وی با اشاره به برگزاری جلسات و بازدید های مشترک صورت گرفته با اداره استاندارد از جایگاههای CNG ، تصریح کرد: اداره استاندارد استان کردستان از وضعیت کنونی جایگاه‌های سی‌ان‌جی در شهر سنندج ناراضی است و درخواست پیگیری هرچه سریع‌تر این موضوع را داده‌اند.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان با بیان اینکه مسئولیت بروز کوچکترین حادثه ناگواری در جایگاه‌های CNG که استاندارد لازم را ندارند به عهده شهرداری و شورای شهر سنندج خواهد بود، اضافه کرد: از سال ۹۲ تا به امروز برای استانداردسازی جایگاه‌های سوخت مکاتبات زیادی انجام گرفته اما اقدام نشده است.
یاسمی اضافه کرد:‌ جایگاه‌های CNGدر برخی شهرستان‌های استان مانند سقز و بیجار کاملا استانداردسازی شده‌اند، لذا از تمام مسؤولان خواهش می‌کنم در ارتباط با بحث استانداردسازی جایگاه‌های سوخت در شهر سنندج نیز تمهیدات لازم را بیاندیشند.
وی خاطرنشان کرد: اگر اقدامات لازم در این راستا از سوی متولیان امر صورت نگیرد بر اساس قوانین و مقررات مجبور به برخورد قانونی خواهیم بود و در صورت هرگونه اختلال در سوخت رسانی جایگاههای CNG شهرداری باید جواب‌گو باشد.
یاسمی در پایان بر واگذاری جایگاه‌های CNG به بخش خصوصی تاکید کرد و افزود: بهترین راه برای ساماندهی این جایگاه‌ها این است که شهرداری جایگاه‌های سوخت خود را به بخش خصوصی واگذار کند.

منبع : کیمیا پرس

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی