روز عصای سفید در سقز گرامی داشته شد

در مراسمی

روز عصای سفید در سقز گرامی داشته شد

در گرامی داشت روز عصای سفید، مراسمی در موسسه رفاه نابینایان شهرستان سقز با حضور مسئولان و روشندلان برگزار شد.

 معاون سیاسی فرمانداری شهرستان سقز در این مراسم با تبریک روز عصای سفید گفت: معلولیت، محرومیت نیست بلکه محدودیت است و باید محدودیت ها را رفع کرد.

کامیل کریمیان ادامه داد: اصحاب رسانه ها نقش مهمی در پیگیری مطالبات نابینایان و فرهنگ سازی در جامعه برای رعایت حقوق آنان بر عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۰۰ میلیون تومان برای ادامه ساخت موسسه رفاه نابینایان از سوی فرمانداری کمک شده است اظهارداشت: در سال جاری هم ۳۰ میلیون تومان دیگر برای این موسسه اختصاص داده شد.

کریمیان توجه به حقوق برابر برای جامعه معلولین و مناسب سازی معابر شهری و تلاش برای ایجاد اشتغال برای این عزیزان را از اهم دغدغه های نابینایان دانست که باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

خالد توکلی جامعه شناس هم در این مراسم گفت: عزت نفس و اعتماد به نفس و سبک زندگی معنوی نابینایان و کم بینایان ستودنی است.

وی ادامه داد: باید در راستای فراهم کردن امکانات لازم در سطح شهر برای رفت و آمد نابینایان از سوی دستگاه های مربوطه اندیشیده شود که یکی از مطالبات آنان به شمار می آید.

محمد صدیق عبدالله زاده از اعضای موسسه رفاه نابینایان سقز هم در این مراسم گفت: رئیس سازمان بهزیستی کشور سال گذشته قول داد ۴۰ میلیون تومان به موسسه رفاه نابینایان شهرستان سقز کمک کند که امیدواریم این مبلغ هرچه سریع تر اختصاص یابد.

ناصر سرگران دکترای حقوق و از نابینایان نخبه شهرستان سقز هم در این مراسم: راه اندازی کتابخانه گویا، اشتغال نابینایان، مناسب سازی فضاها و امکان برای دسترسی آسان نابینایان را از جمله کارهایی دانست که در دست پیگیری می باشد.

وی از شورای اسلامی شهر و شهرداری سقز هم خواست با مناسب سازی محیط شهری، امکان تردد آسان را برای نابینایان فراهم کند.

سرگران با اشاره به اینکه حقوق نابینایان به خوبی رعایت نمی شود، بر بازنگری در قانون ویزه نابینایان در کشور تاکید کرد.

اجرای شعر خوانی توسط ماموستا حسن فیض بخش( آرام) با اجرای موسیقی توسط امجد حسنی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در پایان این مراسم از تعدادی از افرادی که با موسسه رفاه نابینایان این شهرستان همکاری داشته اند، با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

منبع : سقز نیوز

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی