گردهمایی دهیاران با بررسی مسائل و مشکلات روستا امروز برگزار شد/ دهیاران خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند

گردهمایی دهیاران با بررسی مسائل و مشکلات روستا امروز برگزار شد/ دهیاران خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند

با حضور جمعی از مسولان استانی و شهرستانی و دهیاران ، مشکلات فرا روی روستاهای شهرستان سقز مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ده نگی شار:

صبح امروز و با حضور مدیرکل امور روستایی استان ، نماینده‌ مجلس شورای اسلامی ، فرماندار شهرستان سقز ، نماینده دهیاران وتعدادی از مسولین شهرستانی مسایل و موضوعات مرتبط با دهیاران و روستاهای شهرستان سقز مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

در این نشت سرپرست فرمانداری سقز در سخنانی با بیان اینکه دهیاران رابط بین مردم و مسولین هستند ، توسعه و آبادانی روستاها را در گرو فعالیت و خدمت مناسب دهیاران عنوان کرد و افزود : دهیاران در راستای پیگیری مشکلات با حضور مستمر در بخشداری،فرمانداری وسایر ارگانهای دولتی پیگیری های لازم جهت رفع مشکلات موجود را به انجام رسانند.

توان افزود:در بازدید های اخیر خود از روستاها،بیشتر روستاها در شرایط نامطلوب به سر میبرند،از نبود آب شرب کافی و بهداشتی، کمبود مدرسه و معلم ،عدم اجرای طرح هادی یا ناتمام ماندن پروژه انتقاد کرد و خواستار پیگیری بیشتر دهیاران در جهت رفع مشکلات موجود روستاها شد

بهزاد رحیمی نماینده مجلس سقز و بانه نیز در سخنانی با اشاره به اینکه روستاها یک واحد تولیدی مهم هستند خواستار توجه بیشتری به روستاها شد و افزود در جهت رفاه روستاها و رفع مشکلات موجود تا حد توان رسیدگی خواهد کرد.

در ادامه نماینده دهیاران بخش مرکزی ،امام، از مشکلات مشترک نبود اعتبار،نبود ساختمان دهیاری در اکثر روستاها،نبود ماشین الات لازم جهت رفع مشکلات و حداقل درآمد زایی برای دهیاری… سخن گفت .

نماینده دهیاران بخش سرشیو نیز از شرایط نامطلوب اکثر روستاهای بخش خود که یا در کنار رودخانه یا مابین رودخانه قرار دارد سخن گفت و افزود متاسفانه در فصل بارندگی طغیان رودخانه باعث آسیب جانی و مالی به روستا شده که منجر به تخریب منازل روستاها گردیده که تعداد زیادی از ساکنان روستاها جهت حفظ جان خود ناچار به تخلیه منزل خود میشود.

در ادامه عزیزی معاون امور روستای استان:حمایت خود را از دهیاران اعلام نمود و در ادامه افزود در سال جاری جهت صدور کارت دهیاری اقدامات لازم صورت میگیرد.

مطالبات دهیاران:

اکثر دهیاران در روستاها ساکن هستند و میزان خدمات و ساعات کاری آنان با بیمه و دریافتی شان متفاوت است.

کم کردن ساعت کاری دهیاران موجب کاهش خدمات رسانی به مردم در روستاها خواهد شد.

بدلیل کمبود اعتبارات ، دهیاران در مقابل انتظارات اهالی قرار گرفته و عدم پیش برد کارها را به دهیاران نسبت می دهند.

وضعیت بیمه درمانی و تکمیلی دهیاران نامشخص و صد البته نا امید کننده است.

بعد از سالها استخدام دهیاران در هاله ای از ابهام است و نبود امنیت شغلی باعث دلسردی دهیاران شده است.

پرداخت حقوق دهیاران نامنظم و موجب ایجاد مشکلات مالی برای آنان شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی