فرماندار سقز، بازاریان را به خویشتنداری فراخواند

فرماندار سقز با فراخوانی بازاریان به خویشتنداری گفت:تلاش برای اعمال تخفیف بیشتر و تسهلیگری در راستای حل مسائل و مشکلات مرزی توسط استاندار کردستان، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی و فرماندار سقز به جد ادامه داد.
علی اکبر ورمقانی اظهار کرد: تمام تلاش خود را به کار بسته و ادامه خواهیم داد و انتظار می رود مسئولان استانهای کرمانشاه، آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان هم مثل مسولان کردستان پیگیر باشند تا با مجموعه پیگیری ها و دلایل منطقی به امید خدا، هیات دولت ، متقاعد به تجدید نظر در مصوبه و یا اعمال تخفیف های بیشتر و تسهیلگری شود.
ورمقانی اضافه کرد:البته درکنار این مسایل پیگیری بازارچه سیف به قوت ادامه دارد و نماینده محترم جناب آقای مهندس بیگلری هم همراه با استاندار محترم به طور مرتب پیگیر حل مشکل هستند.
فرماندار سقز عنوان کرد:به دنبال اعتراض بخشی از بازاریان محترم، اینجانب و جناب مهندس بیگلری در ایام نوروز در نمازخانه پاساژ الماس در جمع بازاریان عزیز حاضر شدیم و تمام صحبت های عزیزان را شنیدیم- که اغلب مطالبشان به حق بود- و قول دادیم ، دغدغه های آنان را به مراجع قانونی منعکس نماییم.
وی بیان کرد: در ۱۴ فروردین ماه هم جلسه ای در فرمانداری توسط معاون سیاسی فرمانداری سقز با بخش دیگری از بازاریان برگزار و باری دیگر قول مساعدت لازم داده شد و همچنین در ۱۹ فروردین شخصا باری دیگر در فرمانداری با تعداد دیگری از روسای اتحادیه ها و بازاریان محترم در فرمانداری جلسه ای تشکیل و دوباره مشکلات و مسایل بازاریان عزیز سقز بررسی و در این جلسه در خواست جلسه با استاندار محترم مطرح شد و عنوان کردم، حتما این ملاقات انجام شود تا بازاریان چهره به چهره و با زبان خود تمام مشکلات را به استاندار محترم و نماینده عالی دولت در کردستان منعکس و مطرح نمایند.
ورمقانی ادامه داد:این ملاقات درروز ۲۷فروردین در سنندج عملی گردید و ۱۰ نفر از نمایندگان صنف های پوشاک، پارچه و لوازم خانگی- که بیشترین آسیب را به قول خودشان از مصوبه مرداد ماه دولت دیده اند- ، جانشین اتاق اصناف سقز آقای کامله به نیابت از اتاق اصناف و معاون اقتصادی و برنامه ریزی فرمانداری و اینجانب در جلسه با استاندار حاضر شدیم و در فضای منطقی و صمیمی تمام مشکلات بازاریان سقز و درخواست و پیشنهادات و انتظارات خود را به سمع و نظر استاندار رساندند.
فرماندار سقز ادامه داد: در این جلسه جناب آقای مرادنیا، به صراحت اعلام کردند یکی از دغدغه های این مقطع زمانی شان حل مشکلات مرز است و حتی فرمودند با مسئولیت خودشان تا ۱۷ فروردین مرزها را باز کرده اند و قول مساعد دادند موضوع تخفیف عوارض گمرکی حداقل ۲۰ و حداکثر ۳۰ درصد را تا تحقق و آن را از هیات دولت پیگیری کنند و بازاریان را به حوصله و خویشتنداری فراخواندند.
استانداردر این نشست، به صراحت از مطالب بیان شده بازاریان استقبال و از فهم بالای بازاریان سقز تشکر کردند و فرمودند همدرد و هم ره بازاریان است.
ورمقانی با تشکر از صبر و متانت بازاریان و اصناف، باری دیگر این قشر عزیز شهرستان سقز را به خویشتنداری فراخواند و خاطر نشان کرد: برای تسهلیگری در راستای حل مسائل و مشکلات مرزی از هیچ تلاشی دریغ نخواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی