اعتراض عضو سازمان نظام مهندسی استان به برکناری اعضای هیئت اجرایی نظام مهندسی سقز

 

‍ قریب به ده ماه قبل اعضای نظام مهندسی ساختمان شهرستان سقز مطابق با نظام نامه ی مصوب سال ۹۵ و با مشارکتی قابل توجه، سه نفر از همکاران خود را برای احراز سمت هیئت اجرایی دفتر نمایندگی سقز انتخاب کردند، وفق همین نظام نامه انتخاب منتخبین برای مدت سه سال بوده و ایشان احکام یکساله از هیئت مدیره ی استان دریافت داشته اند.

به زعم بنده تیم آقایان مهندس امین زاده،عزتی و یوسفی در مدت ۱۰ ماهه حضور و مسئولیت خود آرامش و ثبات نسبی بر دفتر نمایندگی سقز حاکم نمود. لحاظ انصاف و عدل در ارجاع کارها و برخورد توأم با احترام با همکاران و شهروندان،دفاع از حق و حقوقات مهندسین در مجامع عمومی نیز در مدت حضورشان ملموس و قابل ذکر است.
با همه ی این اوصاف،متاسفانه در اقدامی غیر منتظره هیئت مدیره استان به استناد نظام نامه ای جدید (نظام نامه ی ۹۶) حکم به انحلال هیئت اجرایی دفتر نمایندگی سقز دادند و اعلام شد چون دفتر سقز ،جزو دفاتر درجه ۲ است تنها به وسیله ی یک مدیر اجرائی انتصابی باید اداره شود. بر نحوه ی این انحلال و عزل مدیر محترم اجرائی سقز ایراداتی اساسی و اشکالاتی مترتب است که دستکم در محکمه ی عرف و اخلاق محکوم است.

باید پرسید چرا هیئت مدیره ی محترم استان فرصت اتمام مسئولیت سه ساله یا حداقل یکساله را وفق احکام صادره به هیئت اجرائی سقز ندادند ؟آیا احترام و تمکین به رأی و نظر ۴۰۰ نفر از همکارانشان در نظام مهندسی سقز ، که رأی بر احراز صلاحیت واگذاری مسئولیت به آقایان امین زاده،عزتی و یوسفی داده بودند به صواب و مصلحت نزدیکتر نبود؟

اگر هیئت مدیره ی محترم استان بنا را بر تغییر یا انحلال به استناد نظام نامه ی جدید گذاشته بود! آیا شایسته نبود این کار را با رعایت حرمت و شأن هیئت محترم اجرائی سقز به انجام رساند و ضمن احترام به زحمات ده ماهه ایشان با تودیعی در خور شأن از آنها قدردانی و تشکر نمایند ؟

به اذعان فرماندار محترم شهرستان که خود از سابقون نظام مهندسی استان هستند عملکرد هیئت اجرائی دفتر سقز ،عملکردی مثبت ، مردمدارانه و همراه با تعاملی سازنده و مثال زدنی با دستگاههای اجرائی شهرستان بوده است واضح است قطعا” چنین عملکردی شایسته ی تقدیر و محق دادن فرصت برای تداوم کار است،و از حکمت و درایت به دور است که بر پیشانیشان مهر انحلال و عزل و شبهه زده شود.

دفتر نمایندگی سقز اکنون بالغ بر ۵۰۰ عضو صاحب پروانه دارد و وفق نظام نامه جزو دفاتر درجه یک محسوب میگردد هیئت مدیره استان مخیر به انتصاب سه نفر یا برگزاری انتخابات برای تعیین هیئت اجرائی است، قطعا انتخاب و انتخابات بر انتصاب و انتصابات رجحان دارد و نماد احترام به خرد جمعی است، تا قرعه به کدام یک زنند؟
رییس شورای شهر سقز و عضو سازمان نظام مهندسی استان

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی