اطلاعیـه مهـم و فوری شركت توزيع نيروي برق استان كردستان

درخواست شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از مردم برای صرفه‌جویی جدی در مصرف برق/ چند راهکار ساده برای کاهش مصرف برق
به‌دنبال افزایش بی‌سابقه مصرف برق در و رشد قابل توجه مصرف در استان شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در اطلاعیه ای خطاب به مردم و مشترکان برق در استان صادر کرد.
در این اطلاعیه آمده است:
“با توجه به افزایش مستمر دما و پایداری هوای گرم در همه بخش‌های کشور، طی روزهای اخیر شاهد افزایش بی‌سابقه مصرف برق در کشور و استان بوده ایم و در چنین شرایطی برای جلوگیری از بروز خاموشی، بخصوص در استان‌های گرمسیر کشور، بیش از هر زمان دیگر به مدیریت مصرف برق نیازمندیم.
روز چهارشنبه ۱۴ تيرماه مصرف برق استان به رقم پيك سال گذشته نزديك شد و با اين روند مصرف روزهاي سختي پيش رو خواهد بود و از عموم استانیها و مشترکین گرامی در تمامی بخش‌ها تقاضا دارد تا با کاهش و مدیریت مصرف برق به‌ویژه در ساعت‌های اوج بار (۱۱ الی ۱۶ و ۲۰ الی ۲۴) کارکنان صنعت برق را در ارائه هرچه بیشتر خدمات و تأمین برق پایدار یاری نمایند.

*راهکارهای ساده برای کاهش مصرف برق:
در کولرهای آبی تا حد امکان از دور کند کولر استفاده شود.
دمای مناسب برای تنظیم ترموستات در کولرهای گازی بین ۲۳ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد است.
هنگام استفاده از کولر یا وسایل سرمایشی، تا حد امکان از لوازم پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرف‌شویی و جاروبرقی به‌طور همزمان به‌ویژه در ساعات اوج بار استفاده نشود.
خاموش کردن لامپ‌های اضافی و استفاده از روشنایی طبیعی در روز، ساده‌ترین راه صرفه‌جویی در مصرف برق است.
در پایان از همراهی صمیمانه تمامی هم استانیهای ارجمند سپاسگزاری می‌نماید.
یادمان باشد که موضوع، فقط کاستن از بهای برق مصرفی نیست؛ بخش انسانی ماجرا اینجاست که با مصرف کنونی برق، امکان قطع برق و بی نصیب شدن ما و دیگران از این نعمت ملی جدی است و این به ویژه در مناطق گرمسیر می تواند انسان های زیادی را بیازارد. همدیگر را دوست داشته باشیم.

روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی