وقتی بخشیدن بزرگی می آورد /قدردانی ها از خانواده علیزاده همچنان ادامه دارد

وقتی بخشیدن بزرگی می آورد /قدردانی ها از خانواده علیزاده همچنان ادامه دارد

شب گذشته با حضور فرماندار سقز و معاونین از اقدام انسان دوستانه و بزرگ منشانه خانواده علیزاده و خاندان بزرگ کلهر در گذشت از قصاص تقدیر شد .

به گزارش ده نگی شار:

وقتی خبر اعلام اجرای حکم قصاص در روز شنبه در شهر پیچید انجمن های مردم نهاد ، ماموستایان دینی ، اصحاب رسانه و فعالین اجتماعی و بسیاری از شهروندان با حضور و دیدار با خانواده علیزاده خواستار بخشش و گذشت از اجرای حکم قصاص شدند.

دیدارها تا ساعات قبل از اجرای حکم ادامه و هر لحظه بر حضور شهروندان و مسئولین در منزل مرحوم علیزاده افزوده می شد. اما نکته جالب این دیدارها استقبال و روی خوش خانواده مقتول از همگان بود به گونه‌ای که نحوه برخورد خانواده علیزاده با آنان نشان از بزرگی و روح بالای انسانی آنها داشت و امیدها را برای اعلام رضایت را صد برابر

ساعت ۵ صبح تعداد زیادی از شهروندان و مسئولین با حضور در مقابل زندان در انتظار حضور خانواده مقتول در محل اجرای حکم بودند ، دقایق به سختی برای حاضرین و صد البته خانواده قاتل درگذر بود که حوالی ساعت ۷ صبح ، خبری از سوی یکی از مامورین زحمتکش نیروی انتظامی اعلام و موجب خوشحالی را در میان حضار به وجود آمد ، رضایت دادند خانواده مقتول رضایت دادند .

اشک شوق چشمان بسیاری از شهروندانی که در چند روز قبل از آن روز و تلاش زیاد درخواست گذشت را از خانواده مقتول داشتند جاری و برای دقایقی طولانی و یکصدا از خانواده علیزاده  قدردانی کردند.

از روز شنبه تا بدین لحظه دسته دسته مسئولین وشهروندان با حضور در منزل علیزاده از اقدام بزرگ منشانه و انسانی آنان در گذشت از اجرای حکم قصاص که صد البته حق قانونی و شرعی آنان بود قدردانی می شود.

شب گذشته نیز فرماندار سقز با حضور در منزل مرحوم علیزاده از اقدام انسان دوستانه این خانواده که نشان از بزرگی و منش والای خاندان کلهر دارد تقدیر و این اتفاق را افتخاری بزرگ برای سقز خواند و گذشت از حق قانونی خود را بسیار مهم توصیف و افزود: اجر معنوی این عمل بزرگ قطعاً در نزد خداوند بزرگ محفوظ و تا ابد در حافظه شهروندان نیز باقی خواهد ماند.

 

در پایان مختار کریم زاده به نمایندگی از خانواده علیزاده و خاندان بزرگ کلهر از حضور مسئولین شهرستان، شهروندان ، ماموستایان و اصحاب رسانه که نقش مهمی را در این تصمیم ایفا نمودند قدردانی کرد .

 

ده نگی شار:

در سالیان گذشته چندین حکم قصاص در سقز با گذشت اولیای دم به رضایت منجر شد که نشان از روح بالای خانواده‌های سقزی دارد ، تلاش های انسان دوستانه شهروندان مسئولین و ریش‌سفیدان در این امر جای تقدیر دارد که در این راستا و در جهت ترغیب به سایر خانواده هایی که درگیر این گونه اتفاقات هستند پیشنهاد میشود مسئولین نیز با تقدیر از این خانواده ها و ماندگاری این گونه فداکاری ها در اذهان عمومی همچون نام گذاری خیابان یا مکانی به نام این عزیزان معنا و عزت گذشت را به سایرین تعمیم دهند.

 

گفتنی است در حال حاضر ۱۴ پرونده دیگر در شهرستان سقز در انتظار حکم و اجرای قصاص می باشد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی