آموزش ساکنان مسکن مهر کیان جهت مقابله با حوادث

 

تیم آموزش سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز در راستای افزایش سطح آمادگی شهروندان اقدام به برگزاری کلاس عملی آموزش نحوه برخورد با حریق در ساختمانها را در محوطه مسکن مهر کیان برگزار نمود .

 

صبح امروز و در راستای افزایش سطح آمادگی شهروندان درخصوص نحوه صحیح مقابله با آتش ، کلاسی عملی با حضور تیم آموزش سازمان و ساکنین مسکن مهر کیان در محوطه مسکن مهر برگزار گردید.

در این کلاس که مخاطبین اصلی آموزش خانمها بودند با نحوه صحیح خاموش کردن حریق ناشی از سوختن غذا ، اتصالات برق و آتش سوزی وسایل برقی داخل آشپزخانه ( بصورت عملی و ایجاد حریق واقعی و نحوه کنترل آن) ، همچنین ممانعت از حضور طولانی مدت کودکان در آشپزخانه ، کنترل و آموزش حضور کودکان و جلوگیری از حضور انفرادی آنان در آسانسور و بالکن منازل و مسائل ایمنی در آپارتمانها آموزش داده شد.
در پایان کلاس آموزشی و با ایجاد آتش ، حاضرین با نحوه استفاده از خاموش کننده ها آموزش دیدند و کارشناس ایمنی و آموزش سازمان به سوالات تعدادی از شهروندان پاسخ داد.

گفتنی است واحد آموزش سازمان آتش نشانی سقز با برگزاری دوره ها و کلاسهای آموزش در نقاط مختلف سطح شهر ، همچنین حضور دانش آموزان و سایر شهروندان در محوطه سازمان ایستگاه مرکزی در جهت افزایش سطح آمادگی شهروندان در تمام فصول سال در حال انجام وظیفه بوده و آمادگی برگزاری کلاسهای آموزشی را برای کلیه واحدها ، ادارات ، مدارس و ساکنین آپارتمانها و …… را داراست .

منبع: آتش نشانی سقز

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی