عاملان جنایت هولناک مهاباد : انگیزه‌ای نداشتیم!

عاملان جنایت هولناک مهاباد: انگیزه‌ای نداشتیم!

پدر مقتول (صادق برمکی) که در جلسه دادگاه متهمان قتل پسرش حضور داشت در گفت‌وگو با همشهری می‌گوید: با توجه به جوی که این جنایت هولناک بین مردم به‌وجود آورده بود، جلسه محاکمه تحت تدابیر امنیتی برگزار شد. حتی مجبور شدند یکی از متهمان را برای اینکه مردم به او صدمه نزنند با پوشاندن لباس نظامی به دادگاه منتقل کنند.

او ادامه می‌دهد: در این پرونده ۳متهم اصلی یعنی کمال، دانیال.د و دانیال.ز متهم به مشارکت در قتل و متهم ردیف چهارم که برای آنها ساتور تهیه کرده بود و در صحنه جنایت حضور نداشت متهم به معاونت در قتل بود. محاکمه حدود ساعت ۱۱شروع شد و ما خواسته‌مان مبنی بر قصاص قاتلان را اعلام کردیم. پس از آن متهم ردیف اول یعنی دانیال.د در جایگاه قرار گرفت. او درباره انگیزه‌اش از جنایت گفت که هیچ انگیزه‌ای نداشته است. حتی اعترافات قبلی‌اش را درباره اینکه بر سر یک دختر دست به قتل صادق‌زده انکار کرد و گفت که هیچ مشکلی با صادق نداشت. متهمان ردیف دوم و سوم هم وقتی در جایگاه قرار گرفتند همین ادعا را مطرح کردند. درحالی‌که مهم‌ترین سؤال برای ما انگیزه قتل صادق بود، اما آنها گفتند که انگیزه‌ای نداشتند. هر کدام از آنها تلاش می‌کردند که تقصیر را گردن دیگری بیندازند. مثلا کمال و دانیال.ز گفتند که دانیال.د آنها را تهدید کرده بود اما دانیال.د در دادگاه گفت که همه‌شان با هم و در پارک نقشه قتل را کشیده بودند و حتی دانیال.ز که کم‌سن‌ترین متهم بود و هنوز ۱۸ساله نشده، طراح اصلی نقشه بوده است.

پدر مقتول می‌گوید: متهمان در دادگاه توضیح دادند که شب حادثه به این بهانه که قرار است دانیال.د به سفر خارج از کشور برود و می‌خواهد مهمانی بدهد، پسرم را باخود بردند. آنها گفتند که آن شب خودشان قرص‌هایی قرمز رنگ مصرف کردند که نمی‌دانستند چه بود و حتی پزشکی قانونی هم نتوانست نوع آن را مشخص کند اما قرصی که به پسرم دادند، داخلش مواد بیهوشی بود. سپس او را به خارج از شهر برده و بعد از اینکه چندین ضربه ساتور به او زدند، سنگی حدود ۳۰کیلویی را با کمک هم برداشته و روی او انداختند و در نهایت هم جسدش را آتش زدند. با این حال هر بار قاضی دادگاه از آنها درباره انگیزه‌شان پرسید، گفتند که هیچ انگیزه‌ای نداشتند تا این ابهام برای ما نیز وجود داشته باشد که پسرم با چه انگیزه‌ای به قتل رسید. براساس این گزارش، پس از پایان دفاعیات متهمان، قاضی دادگاه ختم جلسه را اعلام کرد و قرار است به‌زودی حکم متهمان صادر و اعلام شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی