آخرین وضعیت مناطق آزاد تجاری تشریح شد

نماینده مردم سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات کشور طی مصاحبه با کردپرس در خصوص آخرین وضعیت مناطق آزاد و تجاری گفت:تمامی نقشه های مناطق آزاد و تجاری تحویل مجلس شده و الان در کمیسیون اقتصادی در حال بررسی است.

وی ادامه داد:کمیسیون اقتصادی پس از بررسی نقشه ها و تصویب در این کمیسیون آن را به صحن علنی مجلس برای تصویب نهایی می فرستد.

وی افزود:ما به عنوان نمایندگان استان کردستان با تمامی کمیسیون ها رایزنی کرده ایم و امیدواریم در زمان رای گیری به این لایحه رای دهند.

نماینده مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال کردپرس که آخرین اخبار از پروژه راه آهن کردستان چیست؟توضیح داد:مسیر همدان به کردستان سه قطعه است و پیمانکاران دو قطعه از آن مشخص شده و ظاهرا گفته می شود در برخی نقاط زیرسازی های آن آغاز شده است و ریل گذاری هم انجام شده است.

وی افزود:دو موضوع در مورد راه آهن کردستان وجود دارد.یکی این که،قطع وسط پروژه راه آهن همدان-سنندج  تازه پیمانکار آن مشخص شده و معلوم نیست چه زمانی عملیات عمرانی آن آغاز شود.سال گذشته  ۲۴۰ میلیارد اعتبار در نظر گرفته شده بود و امسال هم ۱۴۰ میلیارد پیشبینی شده ولی هنوز رقم تخصیص داده شده،شفاف نیست.

وی ادامه داد:موضوع دوم هم مشکل محل ایستگاه راه آهن سنندج است که روی گردنه صلوات آباد پیشبینی شده که ما مخالف آن هستیم و می گوییم ایستگاه باید به داخل شهر منتقل شود.

فرشادان با اشاره به تعداد پروازهای تهران-سنندج گفت:با وزیر راه رایزنی های زیادی انجام شده و قرار است پروازها افزایش یابند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی