شهریه مهدهای کودک کردستان ۱۳ درصد افزایش یافت

معاون امور اجتماعی بهزیستی کردستان گفت: براساس ابلاغ سازمان بهزیستی کشور، امسال شهریه مهدهای کودک این استان مطابق با امکانات این مراکز حدود ۱۳ درصد بیشتر از نرخ سال گذشته خواهد بود.

محسن شجاعی  اظهار داشت: بالاترین نرخ شهریه مهدهای استان حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار ریال و کمترین نیز مربوط به روستا مهدها حدود ۶۰۰ هزار ریال است که امسال به صورت میانگین ۱۳ درصد افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه کردستان از استان هایی است که کمترین میزان شهریه را در مهدهای کودک دارد، افزود: این افزایش شهریه برای مهدهای شهری و روستایی و براساس ستاره مهد، گروه سنی کودکان و میزان بهره گیری آنها تعیین می شود و با هم متفاوت است.
معاون امور اجتماعی بهزیستی کردستان با اشاره به وجود ۳۷۰ مهد کودک شهری و روستایی در استان تاکید کرد: ۱۱ هزار کودک شیرخوار تا پنج سال در این مراکز پذیرش شده و توسط ۷۶۰ مربی تحصیل کرده نگهداری و آموزش می بینند.
وی با بیان اینکه ۱۲۰ مورد از مهدهای استان شهری و ۲۵۰ مورد روستا مهد هستند، یادآور شد: در طول سال برنامه های آموزشی با روش های مختلف برای کودکان و همچنین مربیان این مهدها برگزار می شود.
شجاعی با بیان اینکه در مهدهای روستایی و حاشیه شهرها یارانه شهریه هم داده می شود، اضافه کرد: مناطق حاشیه و روستاها بدلیل اینکه با مشکلاتی از جمله درآمد کم مردم مواجه اند باید مورد حمایت قرار گیرند تا کودکان بتوانند از خدمات آموزشی بهره مند شوند.
وی گفت: همچنین علاوه بر آموزش هایی که برای همه مهدها برگزار می شود در مهدهای روستایی و حاشیه شهرها در طول سال هر روز یک وعده غذای گرم به کودکان داده می شود.
۱۱۰ هزار مددجو در استان کردستان از خدمات سازمان بهزیستی بهره مند هستند و این میزان حدود هفت درصد جمعیت استان را شامل می شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی