استیضاح بی استیضاح!!!!/ ۳ عضو شورا آب پاکی را بروی دستان ۳ عضو دیگر ریختند

استیضاح بی استیضاح!!!!/ ۳ عضو شورا آب پاکی را بروی دستان ۳ عضو دیگر ریختند

۳ عضو شورای شهر سقز با انتشار بیانیه ای در مخالفت با ۳ عضو دیگر شایبه ها درخصوص استیضاح شهردار سقز را منتفی اعلام کردند .

به گزارش ده نگی شار :

پس از آن که در روزهای گذشته موضوع طرح سوال از شهردار سقز از سوی ۳ عضو شورا مطرح و رسانه ای شد ، افکار عمومی واکنش مثبتی به این خبر نشان نداده و درخواست شورای شهر را غیر منطقی و شخصی برآورد کردند.

در این میان هم ۳ عضو مخالف طرح سوال با صدور بیانه ای ضمن حمایت از فعالیتهای ۱۸ ماه اخیر شهردار و مجموعه شهرداری ، شائبه استیضاح شهردار سقز را منتفی اعلام و بر حمایت قاطع خود از ارسطو گویلی شهردار سقز اعلام کردند.

در این بیانیه آمده است:

‍ ‍ بسمه تعالی
با سلام و عرض ادب خدمت همشهریان ارجمند
احتراما همانگونە کە مستحضر هستید یکی از اصلی ترین وظایف شورای اسلامی شهر ، بهبود و تسریع در اجرای برنامەهای عمرانی ، اجتماعی ، اقتصادی ، فرهنگی و بهداشتی با تکیە بر نهادینە کردن مشارکت مڕدم  و استفادە بیشتر ازامکانات مردمی و تحقق شایستە سالاری بودە و طبیعی است کە این وظایف بسیار اساسی جز در سایەی همدلی و همراهی اعضای شورای اسلامی شهر بر پایەی شور و مشورت بدست نخواهد آمد.

متاسفانه فراموشی اصل اساسی مشورت و عدم تمکین بە رای اکثریت و انتخاب راە مقابلە با کارکرد و کنش بنیادین شورای اسلامی شهر بە علاوە سهم خواهی های بیرونی ، آفت هایی بودند کە از همان ابتدا بر پیکر شورای دورە ششم افتاد تا تمام تلاش آن را مصروف اختلافات دڕونی کند.

درد و حسرت هم آنکە، آنانی کە باید بزرگی می کردند و توان خود را صرف آرام نمودن اوضاع و تمرکز بر اتحاد و انسجام می کردند نە اهتمامی بە اولویتهای شهر دادند و نە بزرگی خود را بە جا آوردند.تاسف بارتر هم آنکە خود بە قسمتی از دستەبندیهای نفاق انداز ملحق شدە و باری گران بر دوش شهر شدند.

اینجانبان کیوان بهرامی، مختار اصغری و زینب فرجی از اعضای شورای اسلامی شهر سقز، به استحضار همه دلسوزان توسعه خواه شهر، اصحاب رسانه، معتمدین و فعالین مدنی و در کل همه شهروندان دغدغه مند که در روزهای اخیر از طرق مختلف و با نوشتن نقد و پیشنهاد و تماس های تلفنی و پیام نظرات خود را در مورد مدیریت شهری بیان نمودند می رسانیم بر عهد ارزشمند خود برای تلاش صادقانه در جهت بهبود اوضاع شهر و شهرداری وکسب رضایت شهروندان، که با همشهریان بسته ایم می مانیم.

همانگونه که می دانیم عملکرد شورا و شهرداری با توجه به حجم وسیع فعالیت ها مستقیما بر زندگی روزمره همشهریان اثرگذار است و از این رو همواره محل توجهات ویژه طیف های مختلف اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد.

خدا را شاکریم از ابتدای فعالیت شورا تاکنون علیرغم ناملایمات، سنگ‌اندازی ها، دخالت‌های مختلف برخی اشخاص و اتهامات و برچسب‌های ناروا ، تلاش نموده ایم رویکردی مستقل، مسئولانه و مطالبه گرانه همسو بر منافع شهر و شهروندان و در جهت توسعه و تعالی شهر را در پیش گیریم و در این راه نیز با هیچ دسته، باند و جریانی عهد و وعده اخوت نبسته و نخواهیم بست.

نیک می دانیم و می بینیم شهر سقز با آن همە مدنیت کهن تا کنون به اندازه کافی از حواشی مختلف، دخالت های نابجا و ناآگاهانه و تزلزل مدیریت شهری دچار آسیب و عدم توسعه شده است لذا با درس گرفتن از تجارب گذشته باید تلاش نماییم با آرامش و پشتکار عقب ماندگی های شهری را جبران نماییم.

بی گمان مهم ترین عامل عدم توسعه یافتگی شهری، تزلزل و عدم ثبات مدیریت شهری و همچنین اجازه دخالت افراد ذینفع و ذی نفوذ، نهادها و ارگان ها در شهرداری بوده که نه تنها به بی انگیزگی و روزمرگی کارکنان می انجامد بلکه موجبات رانت و فساد را نیز فراهم می نماید و با توجه به بررسی همه جانبه وضعیت شهر و شهرداری و بازخوردهای مختلف دریافتی از همشهریان گرانقدر و صاحب نظران اعلام می داریم در این برهه زمانی حساس که شهرداری در عرض ١٤ ماه با تلاش مستمر و پشتکار و حمایت شورا ضمن فراهم ساختن زیرساخت ها وبااستفادە از منابع مختلف ضمن گره گشایی از مشکلات انباشته گذشته و با کوشش در جلب اعتماد مجدد شهروندان، در مسیر حرکت به سوی توسعه و تکامل قرار گرفته و  در این راستا رضایت نسبی شهروندان و کارکنان شهرداری را با بروزرسانی تعهدات چندین سال قبل جلب نموده با  برکناری یا استیضاح شهردار سقز مخالف هستیم و همچون گذشته تلاش می کنیم با تدوین طرح ها و بررسی منصفانه و منطقی درخواست های شهرداری در اسرع وقت و صدور مصوبات مفید راهگشا، همراه و حامی شهروندان و شهرداری باشیم و با عدم وابستگی و سرسپردگی به دیگران استقلال شورای اسلامی شهر را حفظ نماییم.

لذا اعلام می داریم با تمام وجود و توان خود در برابر کسانی که بخواهند منافع شهر و شهروندان را با باندبازی و فشارهای ناجوانمردانه هدفمند به خطر بیندازند و شهر و اعضای شورا را با نیات و اهداف مختلف (انتخاباتی، سهم خواهی، تفرقه‌افکنی،منیت و خود شیفتگی و …)به بیراهه بکشانند وهمچون گذشته موجبات تحمیل هزینه ‌بر شهر وشهرداری را فراهم کنند و در مسیر خدمت صادقانه سنگ‌اندازی و مشکل تراشی کنند، ذره‌ای عقب نخواهیم نشست و من بعد در برابر آنها به‌عنوان نمایندگان خدوم سقز بصورتی کاملا شفاف و قاطع خواهیم ایستاد چراکه توسعه، عمران و آبادانی سقزعزیز و صیانت از منافع شهر و شهروندان والاترین هدف میباشد و به‌پاس  اعتماد ارزشمند شهروندان گرانقدر و به‌رسم امانت‌داری، پاسدار منافع شهر بوده و خواهیم بود.

به امید و یاری خدا، دلگرمی، اعتماد و دعاهای خیر شما عزیزان در این مدت باقی‌مانده شاهد تغییرات مثبت در سیما و ساختار شهر خواهیم بود.

اعضای شورای اسلامی شهر سقز
کیوان بهرامی ،مختار اصغری،زینب فرجی

این اقدام از یک سو قابل تقدیر است که این سه عضو با وجود فشارهای خارج از مجموعه شورا و شهرداری دریافته اند که ثبات مدیریتی تنها راه برون رفت از مشکلاتی است که بیشترشان یادگار ادوار گذشته بوده که هم اکنون گریبانگیر شهرداری شده است و تجربه دوره قبل را تکرار نکردند و در راهی قرار نگرفتند که پس از برکناری شهردار ، شورا نتوانست در ۲ سال باقی مانده مدیر دیگری را برای شهرداری انتخاب کنند که این امر موجب تغییرات پی در پی سرپرست و مدیران واحدها شد.

هرچند برابر ماده ۸۳ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران اعضای شورا میتوانند نسبت به طرح سوال و درصورت عدم رضایت از عملکرد شهردار نسبت به استیضاح وی اقدام کنند ، اما آنچه که در ۱۸ ماه گذشته و عملکرد ارسطو گویلی روی داده رضایت مناسب شهروندان و کارکنان شهرداری را به دنبال داشته است و همین امر کافیست تا شهروندان ، فعالین اجتماعی ، انجمنها و رسانه ها بر واقعیتها چشم نپوشند و نسبت به هرگونه اقدام از سوی شورای شهر سقز واکنش نشان دهند.

باید دید در مدت زمان باقی مانده شورای شهر میتواند از انفعال و سکون خارج شود و با همراهی و همکاری با مجموعه شهرداری و با ارائه برنامه ای واقعی و بدور از هیاهو و تشنج در آبادانی شهر سهیم باشد یا خیر….

امیدواریم همه اعضاي شورا با تعامل و همراهي با خانواده بزرگ شهرداري ، ضمن اعتماد و اختيارات مناسب به شهردار، فرصتي واقعي به خود و شهرداري داده تا كارهاي نيك آغاز شده با همدلي و همراهي همگاني به سرانجام برسد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی