لزوم توجه بیشتر به نظافت و جمع آوری زباله های خانگی

با آغاز فصل تابستان ، افزایش دما و نيز رواج یافتن میکروب ها و بیماری هایی بعضا واگیردار ، توجه و كنترل بيشتر در تميز نمودن و شستشوي سطل هاي آشغال و جدول ها علی الخصوص محل تجمع زباله در حاشيه شهر نيازمند توجه بيشتر واحدهاي خدمات شهري و تنظيف شهرداري مي باشد .

رشد سريع ميكروبها و توليد بوهاي نامطبوع بخصوص اگر حاوي موادي مانند گوشت خام ، مواد غذايي فاسد و غيره باشند صورت می پذیرد، لذا توان مكانيكي شهرداري ها براي تميز نمودن و شستشوي جايگاه هاي زباله و جدول هاي خياباني مقداري كم بوده و به سستي انجام مي گيرد . چراکه کیسه های زباله به مدت طولانی در این هوای گرم و فضای بسته برای ساعت ها اگر قرار گیرد تولید بوی بدنموده و شیرابه آن سرازیر می شود.

شیرابه زباله کانون انواع بیماری های قارچی و عفونی است که سلامت جامعه را به خطر می اندازد،شیرابه زباله ها ده ها برابر پساب فاضلاب شهری آلودگی دارد، از این رو مردم باید بهداشت را به خاطر سلامتی خود رعایت و شهرداری را کمک کنند. ا

از سويي همكاري وتعامل بيشتر مردم در جهت انداختن زباله داخل سطل هاي معين شده در زمانهاي مشخص در راستاي به موقع خالي كردن سطلها ، شستشوی مکرر و آهک پاشی، نریختن زباله در جداول و شستشوی دوره ای جداول بخاطر بوي بد و شيرابه آن كمك مي نمايد .

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی