۴۶۱ پرونده زمین‎خواری در دادگستری سقز ثبت شده است

کیوان جهانی ظهر امروز در جلسه حفاظت از اراضی ملی شهرستان سقز که در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: هشت پرونده تغییر کاربری ثبت شده که ۶ مورد از آنها مختومه شده، ۶۴ پرونده غیرمجاز هم ثبت شده که ۴۴ مورد از آنها مختومه شده است.

وی با عنوان اینکه، حفظ و حراست از منابع طبیعی به عنوان حقوق عامه از بحث‌های روز و مهم در کشور است، عنوان کرد: کوتاهی ادارات در انجام وظیفه و کمبود نیروی انسانی توانمند از مشکلات اصلی در زمینه برخورد با متخلفان است.

رئیس منابع طبیعی سقز هم، بالا بودن هزینه‌های دادرسی و کارشناسی، اطاله دادرسی و موارد دیگری را از مشکلات اصلی در حفظ و حراست از منابع طبیعی عنوان کرد.

مدیر جهاد کشاورزی سقز هم گفت: در سال جاری ۴۴ مورد ساخت و ساز غیرمجاز که در زمین‌های کشاورزی انجام شده، تخریب شده است.

محمد پیشداد افزود: در دو سال گذشته کمترین ساخت و ساز غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی انجام شده است.

وی ادامه داد: دو خودرو و یک کارشناس در شهرستان سقز در زمینه کنترل ساخت و ساز غیرمجاز و پیشگیری از این امر فعالیت می‌کنند و شماره تلفن ۱۳۱ هم آماده دریافت شکایات شهروندان است.

علی‌اکبر ورمقانی، فرماندار شهرستان سقز هم با بیان اینکه استمرار جلسات حفاظت از اراضی ملی قطعا به مقابله و جلوگیری از تخلفات احتمالی کمک خواهد کرد، اظهار داشت: ضابطین قضایی و نیروهای انتظامی توجه جدی تری به بحث تصرف اراضی ملی و زمین‌های دولتی داشته باشند و برخورد قضایی مناسب با متخلفان در این زمینه صورت گیرد.

ورمقانی، ادامه داد: حفاظت از اراضی ملی باید همواره در دستور کار باشد و با متخلفان برابر قانون برخورد صورت بگیرد تا در زمینه دست‌درازی به اراضی ملی جلوگیری شود.

وی منابع طبیعی و اراضی ملی را جزو سرمایه‌های کشور دانست و افزود: باید همه خود را مکلف به حراست از این منابع بدانند.

 

منبع : خبرگزاری فارس

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی