رکاب زنی به سوی انسانیت

یک مرد روی مین رفت تا یک مرد دیگر با دوچرخه از مریوان تا تبریز به پیشواز برود
در گرماگرم خبر سلاخی روباه در روستای هانه شختان پیرانشهر , خبر بر روی مین رفتن سرباز مریوانی برای نجات سگی گرفتار در سیم خاردار اطراف  پادگان عجب شیر   باعث شگفتی همگان شد.

کمال راست خانی جوان مریوانی با شعار پشتیبانی از محیط زیست و همدردی با همشهری سرباز خود از مریوان با دوچرخه عازم تبریز شد.

این دوچرخه سوار حامی طبیعت عصر امروز ( چهار شنبه ) وارد سقز شد و مورد استقبال جمع کثیری از حامیان محیط زیست و اعضای انجمن ژینگه پاریزان سقز قرار گرفت .

وی در مصاحبه کوتاهی با خبرنگار ده نگی شار هدف خود را از این عمل حمایت و همدردی با سید محمد باختر سرباز جوان مریوانی که در حین خدمت و به جهت نجات جان یک سگ گرفتار در مین مجروح شده است اعلام کرد .

راست خانی در خصوص مسیر عبور خود عنوان کرد این جاده پیمایی سه روز به طول خواهد انجامید که یک شب در سقز و یک شب در میاندوآب توقف و روز سوم با رساندن پیام هموطنان در خصوص عمل انسانی این سرباز به عیادت وی خواهد رفت .
کمال راست خانی از سال ۸۴ عضو انجمن سبز چیای مریوان امشب میهمان انجمن ژینگه پاریزان سقز خواهد بود  و فردا مسیر خود را تا تبریز ادامه خواهد داد
شایان ذکر است سید محمد باختر سرباز جوان ۱۹ ساله مریوانی ۲۷ آذر ماه با از خودگذشتگی قصد نجات دادن  سگی گرفتار در میان سیم خاردار اطراف پادگان عجب شیر را داشت که به روی مین رفت و یک پای خود را از  دست داد

( جهت دیدن تصاویر در سایز اصلی بر روی عکس کلیک نمائید )

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی