کلنگ احداث مدرسه ۶ کلاسه روستای مرخز از توابع شهرستان سقز بر زمین زده شد

کلنگ احداث مدرسه ۶ کلاسه روستای مرخُز از توابع بخش مرکزی شهرستان سقز با حضور جمعی از مسئولین شهرستان بر زمین زده شد.

  معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان سقز در این آئین با تشکر از همت خداپسندانه و مثال زدنی خیرین برای امر بزرگ در راستای ارتقای تعلیم و تربیت و همچنین تقدیر از تمامی عوامل منجمله معاونت مالی اداره که برای احداث مدارس زحمات شبانه روزی را متقبل می شوند، گفت: خیرین برای جلب رضای خدا از مال و سرمایه خود بذل می کنند و در این راه قدم های موثر و چشمگیری برداشته شده است که شایسته تقدیر است.

  سید رحمان سیدیان ضمن تقدیر ویژه از اهالی روستای مرخز برای اتحاد و یکدلی برای ساخت مدرسه گفت: مدرسه قدیمی روستا که به مرور زمان دچار فرسودگی شده بود، لازم بود تا مقاوم سازی و تعمیر کلی گردد اما با همت خیرین گرانقدر خود روستای مرخز، ساخت این مدرسه در فضایی مجزا در محوطه خود مدرسه جامه عمل پوشید و جا دارد از تلاش و همت این عزیزان تشکر ویژه بنمایم.

  وی با اشاره به این که فضای قدیمی جوابگوی نیاز جمعیت دانش آموزی دو مقطع ابتدایی و متوسطه نبود و مشکلات عدیده ای را برای دانش آموزان و همکاران بوجود آورده بود اظهار داشت: این مدرسه در ۲ طبقه و در زیربنایی بالغ بر ۷۰۰ متر مربع در آینده نیاز دانش آموزان این روستا را رفع خواهد کرد.

  سیدیان افزود: این سازه با اسکلت بتنی و با برآورد هزینه ای بالغ بر ده میلیارد تومان به امید خدا احداث خواهد شد و امیدواریم بر اساس همت والای خیرین و قول مساعد پیمانکاران طرح در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.

  محمدیان، معاون عمرانی فرماندار نیز در این مراسم با تشکر از بانیان و خیرین عزیز روستا با این اطمینان که فرمانداری شهرستان در زمینه حمایت از پروژه های آموزشی و تربیتی همیشه آمادگی دارد افزود: آموزش و پرورش یک فعالیت همگانی است و باید همه مردم و نهادها در بحث مشارکت های مردمی و مدرسه سازی شرکت کنند.

  وی با اشاره به این نکته که قدم گذاشتن در حوزه مدرسه سازی ثواب و اجر عظیمی برای خیرین به همراه دارد ادامه داد: خیرین مدرسه ساز با حضور و مشارکت در امر مدرسه سازی، موجب ایجاد تحول و نشاط علمی در میان کودکان، نوجوانان و جوانان کشور می شوند و همین امر باعث افزایش رونق علم در کشور خواهد شد.

  گفتنی است که در این مراسم بر همکاری و همراهی شهرداری شهرستان برای تأمین بخشی از مصالح تأکید شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی