سومین جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی شهروند سقز و صاحب

دبیر سومین جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی شهروند سقز و صاحب خبر داد .
۳۹۷ اثر نمایشی از ۱۵ استان کشور به دبیرخانه سومین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند سقز و صاحب ارسال شد .
دبیر سومین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند سقز و صاحب اظهار داشت : با پایان یافتن مهلت ارسال طرح نمایشی ۳۹۷ اثر از ۱۵ استان کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد .
امیر زارع زاده بیان کرد : مهلت دریافت طرح نمایش خیابانی در جشنواره پایان یافته و اعضای دبیرخانه آثار ارسالی به دبیرخانه را بررسی و ۵ اردیبهشت راه یافتگان را معرفی خواهند نمود .
زارع زاده افزود : جشنواره با موضوع فرهنگ شهروندی و آموزش شهروندی برگزار خواهد شد و این جشنواره صرفاً دیدگاه برگزار کنندگان هنری نیست و مقوله آموزش و پرداختن به مضامین شهروندی شرط اساسی انتخاب آثار خواهد بود .
وی همچنین در ادامه افزود : تعداد آثار نمایشی رسیده به دبیرخانه جشنواره در نوع خود بینظیر است و الحمدلله مورد توجه هنرمندان قرار گرفته است که این امر نوید جشنواره ای پویا و اثربخش را می دهد .
وی با بیان این که این جشنواره دوره سوم خود را تجربه خواهد کرد بیان کرد : جشنواره بصورت رقابتی برگزار خواهد شد و پیش بینی میشود با عنایت به کیفیت آثار ۱۵ اثر به بخش اصلی جشنواره راه یاب شوند .
زارع زاده ضمن تشکر و قدردانی از استقبال چشمگیر از جشنواره توسط هنرمندان عنوان کرد : با موافقت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان چند اثر برگزیده به جشنواره های ملی معتبر تئاتر خیابانی کشور معرفی خواهد شد .
دبیر جشنواره سپس گفت : بیشترین ارسال طرح ها مربوط به استانهای آذربایجان شرقی ، کردستان و کرمانشاه می باشد .
سومین جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی در هفته آخر تیرماه ۹۷ در سه بخش تئاتر خیابانی ، فیلم کوتاه و کاریکاتور شهروند و در قالب هفته فرهنگی سقز و صاحب توسط شورای اسلامی شهر و شهرداری سقز و صاحب برگزار خواهد شد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی