منصف باشیم/ فشار۵۵ سانتیمتری برف بر دوش ۱۵۰ نفر از کارگران شهرداری

در بارشی که چند روز گذشته اتفاق افتاد ، در حدود نیم متر برف بر روی زمین نشست و جدای از مشکلات عبور و مرور در محورهای ارتباطی در داخل شهر نیز مشکلاتی را بوجود آورد که اجتناب ناپذیر بود.

هر چند با توجه به پیش بینی برف ، قبل از شروع بارش شهرداری اقدام به نمک پاشی معابر نمود که این اقدام نیز از جانب تعدادی از همشهریان مورد نقد قرار گرفت که چرا برفی نیست نمک پاشی صورت می گیرد اما فعالیت اصلی با شروع بارشهای اولیه از ساعت ۲ بامداد چهارشنبه کلیه نیروهای عملیاتی شهرداری دست به کار و با نمک پاشی و برفروبی معابر و خیابانهای اصلی سطح شهر سقز تردد را تا حد مناسبی تسهیل نمودند.

باید قبول کرد انجام برفروبی به این وسعت و با امکانات موجود شهرداری و تعداد ۱۵۰ نفر نیروی عملیاتی کاری بسیار سخت و دشوار است .
۱۵۰ نفر نیرویی که در ۴ روز گذشته فرصت رسیدگی به کوچکترین مسائل شخصی خود را نداشته و حتی در منزل خود حضور نداشته و بصورت شبانه روزی در حال خدمت بوده و هستند.

متاسفانه تعدادی از همشهریان به جای کمک به کارگران زحمتکش شهرداری زحمات آنان را دو برابر و با انتقال برف از حیاط و پشت بام به کوچه ، و برف پیاده روها به جداول و انتقال به سطح خیابان عملا باعث دوباره کاری و زحمت آنان را دوچندان کرده و همچنان ناراضی از خدمت رسانی هستند .

در اینگونه شرایط بحرانی و مشکلاتی اینچنینی ، فرهنگ شهرنشینی است که باعث تسریع و افزایش خدمت رسانی می شود که خوشبختانه مردم فهیم سقز ثابت کرده اند قدردان زحمات کارگران شهرداری بوده و هستند .

امید است شهروندان سقزی انتظارات خود را در حدی معقول داشته و از اعمال فشار و نقدهای غیرمنصفانه بر مسئولان شهری و در مقابل افزایش فشار آنان بر کارگرانی نمایند که بار فشار چند صد خیابان و چندین هزار کوچه سطح شهر سقز را به دوش می کشند.

طبق فعالیت موجود ، هم اکنون شهرداری در حال برفروبی کوچه های سطح شهر است که امیدواریم هر چه سریعتر به اتمام رسد تا رضایت همشهریان را به دنبال داشته باشد

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی