معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در دیدار با فعالان سیاسی و اجتماعی سقز

غالب شدن خرد جمعی راه برون رفت مشکلات است

حسین خوش اقبال در دیدار و نشست با فعالان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، مدنی و اصحاب رسانه شهرستان سقز افزود:باید با خردورزی و در کنار هم به دور از جناح بازی و سیاسی کاری در راستای توسعه و آبادانی استان کردستان تلاش کنیم.

وی عنوان کرد:احزاب، سازمان های مردم نهاد، سمن ها و اصحاب رسانه به عنوان بدنه پویا و فعال جامعه بایستی در راستای خدمت بیشتر به مردم و سازندگی و کمک به مجموعه مدیریتی شهرستان تلاش کنند.

وی با بیان اینکه مردم سرمایه های این نظام هستند و روزهای سخت کنار نظام و انقلاب بوده اند تصریح کرد: مردم باید در تصمیم سازی و تصمیم گیری نیز نقش ایفا کنند.خوش اقبال با اشاره به اهمیت مسئولیت در نظلام اسلامی و ولی نعمت بودن مردم تاکید کرد: مدیرانی که نتوانند رضایتمندی مردم را ایجاد کنند باید بروند.

معاون سیاسی استاندار با بیان اینکه بحث پیگیری مسائل و مشکلات مرزی کردستان به جد در دست پیگیری است عنوان کرد: مردم استان دین خود را نسبت به انقلاب و نظام ادا کرده اند و دولت در کنار مرزشنیان است.

او با اشاره به رای ۸۳ درصدی مردم به دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری، خطاب به فعالان سیاسی، اجتماعی و مدنی و اصحاب رسانه گفت: امروز همه ما بایستی برای اجرایی شدن شعارها به دولت کمک کنیم.

خوش اقبال در بخشی دیگر از سخنان خود، رسانه ها را زبان گویای مردم و رابط و واسط بین مردم و مسئولان برشمرد و بیان کرد:نقد منطقی و منصفانه و ارائه راهکار توسط اصحاب رسانه در راستای رفع مشکلات بسیار مهم و تاثیر گذار است.

در این نشست که با حضور فرماندار، مدیر کل سیاسی استانداری کردستان و معاونان فرماندار برگزار شد، فعالان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، مدنی و اصحاب رسانه شهرستان سقز بر ضرورت اتمام طرح های نیمه تمام از جمله بیمارستان و فرودگاه، تسریع در آغاز به کار بازارچه سیف، تلاش بیشتر برای ریشه کنی اعتیاد، توجه به اشتغال زایی جوانان، در نظر گرفتن اعتبار برای انجمن های مردم نهاد حوزه سلامت، توجه به معیشت مردم، تسریع در تعیین تکلیف وضع بازارچه های مرزی و مشکلات مرز تاکید کردند.

همچنین اعضا بر استفاده از نیروهای توانمند از طیف های سیاسی مختلف در پستهای کلیدی مدیریتی، نظارت بیشتر بر دستگاه های اجرایی ، ایجاد صرافی ، توجه به شایسته سالاری در انتصاب ها،تشکیل شورای راهبری سیاسی در شهرستان، توجه به جوانان روستا، تسهیلگری در ارائه تسهیلات به روستائیان و به ویژه وام ازدواج، حمایت از جوانان روستایی خلاق و داری ، پیگیری فعالیت مجدد کارگروه توسعه استان کردستان در وزارت کشورو توجه به دیگر ظرفیت های سرمایه گذاری در کنار توجه به ظرفیت مرز جهت اشتغال تصریح کردند.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی