جزئیات طرح سئوال نمایندگان کُرد از رئیس جمهور تشریح شد

 

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی از تنظیم متن طرح سئوال از رئیس جمهور در پنج بند خبر داد و گفت: اکثریت نمایندگان کُرد مجلس این طرح سئوال را امضا می کنند.

«جلال محمودزاده» روز دوشنبه (۱۷ اردیبهشت ماه)  گفت: طرح سئوال از رئیس جمهور در پنج بند تنظیم شده است و فردا جمع آوری امضا شروع می شود.

وی افزود: سئوال از رئیس جمهور با امضای ۷۳ نماینده قابل طرح است و به نظرم این طرح سئوال امضای لازم را کسب می کند و اکثریت نمایندگان کُرد و تعدادی از نمایندگان فراکسیون امید و اصولگریان این طرح سئوال را امضا می کنند.

محمودزاده در ادامه به بنده های طرح سئوال از رئیس جمهور پرداخت و گفت: وضعیت نامناسب مدیریت اقتصادی کشور، افزایش تورم، رکود ، بیکاری و عدم رعایت پاره ای از قوانین و مقررات مصوب مجلس مانند قوانین برنامه ششم و پنجم توسعه بند اول این طرح سئوال است و در بند دوم تعطیل شدن بازارچه ها و معابر رسمی مرزی و مبادلات قانونی و کولبری مورد سئوال قرار گرفته است.

وی در ادامه افزود: نبود مدیریت صحیح بنگاه های اقتصادی بانکها، موسسات مالی که سبب اعتراضات گسترده در کشور شده و با معترضان نیز برخورد نامناسب شده است، بی توجهی به زیرساختهای نرم افزار و سخت افزاری آموزش و پرورش و کشاورزی ، نوسانات شدید ارز و عدم تامین نیازهای ارزی جامعه و توقف فروش ارز و سکه سه بند دیگر طرح سئوال از رئیس جمهور است.

نماینده مهاباد در ادامه این گفت وگو به مسئله بسته شدن معابر مرزی و کولبری پرداخت و بسته شدن این معابر از سوی دولت عراق را کذب خواند و گفت: معابر مرزی و کولبری توسط دولت ما بسته شده است و در حالی که دولت مدعی است ترانزیت کالا از طریق مرزها همچنان ادامه دارد، این ترانزیت تاثیر مثبت بر روی و معیشت مناطق مرزی نداشته است.

وی افزود: در سالهای گذشته کالاهایی که از مرز وارد می شدند مستقیم از طریق شهرهای مرزی به داخل کشور توزیع می شد و این امر سبب اشتغال و درآمد برای مرزنشینان می شد اما در ترانزیتی که امروز در جریان است کالاهای وارد شده در داخل کشور توزیع می شود نه مناطق مرزی.

وی در پایان ضمن اشاره به طرح دولت برای ساماندهی معابر مرزی تصریح کرد: این طرح، تلاشی موقت برای پاک کردن صورت مسئله است و نمی تواند اثرات مثبتی در زندگی کولبران و مرزنشینان داشته باشد چرا که این طرح بیشتر به سود کسانی خواهد بود که در بدنه دولت نفوذ دارند و سودی عاید مرزنشینانی نخواهد شد که تا به امروز از مرزهای کشور دفاع کرده اند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی